Bakan Murat Kurum: Ekonomik Savaştan Galip Çıkmayı Başardık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye ekonomisine dair yaşanan son gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bu konuda ekonomiye dair çapıcı ifadeler kullanan Bakan Murat Kurum, Türkiye'nin ekonomik savaştan galibiyetle ayrıldığını söyledi.

EKONOMİ 26.10.2018, 05:10
Bakan Murat Kurum: Ekonomik Savaştan Galip Çıkmayı Başardık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bazı etkinlikler kapsamında yapmış olduğu konuşmasında ekonomiye dair açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin son dönemlerinde yaşadığı ekonomik gelişmeleri ele alan Çevre Bakanı Murat Kurum o sürecin atlatıldığını söyledi. 

Çevre Bakanlığı olarak ekonomi alanında saha çalışmaları yaptıklarını ifade eden Bakan Kurum'un değerlendirmelerini sizlerle paylaşıyoruz. 

TÜRKİYE EKONOMİK SAVAŞTAN GALİP ÇIKTI

Ekonomide son aylarda döviz kurunda yaşanan yükseliş, enflasyon rakamlarının rekor seviyelere çıkması ve alım gücünün azalmasına neden olmuştu. Bu konuda değerlendirmelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Ekonomik gelişmelerin yaşandığı bu süreçte 100 günlük eylem planı konusuna değinen Murat Kurum, süreci aksamadan ilerlediğini söyledi. Türkiye'nin dimdik ayakta olduğu vurgusunda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ekonomik savaşa karşı net bir duruş sergilendiğini ve savaşın kazanıldığını söyledi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Ekonomi Değerlendirmesi

"Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 100 günlük eylem planlarımız oldu. Bu 100 günlük eylem planlarında tüm Türkiye'de millet bahçeleri, millet kıraathaneleri yapma kararları aldık. Bunların bir kısmını projelendiriyoruz ve bir kısmını da hayata geçiriyoruz, açılışlarını yapacağız. İnşallah çok kısa zamanda 81 ilimizin her birinde en az bir tane olmak üzere millet bahçesi ve kıraathanesi yapacağız. Ancak bu ekonomik savaş ki yıllardır süregeliyor. 'Gezi' ile başlayıp 17-25 Aralık ve ardından 15 Temmuz ile devam eden bir süreç yaşıyoruz ve bu süreçte de hepimiz, milletimiz bir olduk, dimdik ayaktayız. Bu ekonomik savaşa karşı net bir duruş sergileyerek yine bu savaştan da galip çıkmayı başardık. 100 günlük eylem planının hiçbirinde ekonomik savaştan dolayı bir yavaşlama, durağanlık sergilemedik."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)