Bakan Özhaseki İmar Barışı İçin Ne Kadar Başvuru Yapıldığını Açıkladı !

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki imar barışı hakkında çeşitli açıklamalar yaptı başvuru sayısını ifade etti. Konu ile ilgili olarak tüm detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

EKONOMİ 13.06.2018, 13:44
Bakan Özhaseki İmar Barışı İçin Ne Kadar Başvuru Yapıldığını Açıkladı !

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki imar barışı hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Özhaseki açıklamalarında imar barışı için bugüne kadar 270 bin başvuru yapıldığını ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki NTV yayınında İmar barışıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Mehmet Özhaseki konu ile ilgili açıklamalarında başvuruların başladığını belirtti. Bunun ardından Bakan Özhaseki'ye "İlk günler itibarıyla vatandaşın ilgisi nasıl? Başvuru var mı yoksa vatandaşlar sistemi anlama, öğrenme uğraşında mı?” şeklinde bir soru soruldu.

TAHMİN EDİLEN RAKAMLAR YAKALANDI

Bunun üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki bir açıklama yaptı ve tahmin edilen rakamları yakaladıklarını tespitlerin doğru olduğunu 26,5 milyona yakın bağımsız birim olduğunu mülkiyet ve başka sorunları olan bina sayısı da 15 milyona yakın olduğunu ifade etti.

Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki açıklamalarının devamında "Çözüm hususunda doğru adım attık. İmar yasası, kentsel dönüşümü hızlandıracak yasalar da hazırdı ama seçim kararı nedeniyle geriye bırakıldı. Yapı Kayıt Belgesi’yle yola çıktık." ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)