Bakan Özlü'den Flaş Açıklama ! Yerli Otomobilden Vergi Alınmayacak

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yerli otomobilin yaygınlaştırılması için Özel Tüketim Vergisinden muaf tutulacağını ifade etti.

EKONOMİ 03.10.2017, 08:46
Bakan Özlü'den Flaş Açıklama ! Yerli Otomobilden Vergi Alınmayacak

Yerli ve milli üretim otomobil için düğmeye basılmasına sayılı günler kaldı. Konu ile ilgili olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü çeşitli açıklamalarda bulundu.

Bakan Faruk Özlü çalışmaların tamamlandığını belirtti ve bu ay içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağını söyledi.

ORTAKLIK MODELİ KURULACAK

Ayrıca Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yerli otomobilin yaygınlaştırılması için Özel Tüketim Vergisi'nden (ÖTV) muaf tutulacağını ifade etti. Sabah'tan Selçuk Adıgüzel'in aktardıklarına göre Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü en az 3, en fazla 5 ismi bir araya getiren bir ortaklık modeli kurulacağını ifade etti. Ayrıca Bakan Özlü bu ortaklık modelinde halihazırda farklı lisanslar altında yabancı marka otomobil üreten grupların yer almayacağına dikkat çekti.

"GÖRÜŞ ALIP BELİRLEYECEĞİZ"

Konu ile ilgili olarak açıklamalarına devam eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü açıklamasında "Yerli otomobilde öncelik elektrikli motor, batarya ve yazılım teknolojisinde olacak. Kullanımı yaygınlaştırmak için teşvik edici düzenlemeler yapılacak. Bu kolaylıkları üretim yapacak firmalarla bir araya gelerek onlardan görüş alıp belirleyeceğiz." ifadelerine yer verildi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA 

Yorumlar (0)