Bakan Pakdemirli'den Çok Önemli Açıklama: Destek Ödemeleri Bugün Başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli verilen destekleri hakkında yaptığı açıklamalarında ödemelerin bugün başladığını ifade etti. Bakan Pakdemirli'nin açıklamalarının detayları haberimizde...

Bakan Pakdemirli'den Çok Önemli Açıklama: Destek Ödemeleri Bugün Başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli gündeme ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli'nin açıklamalarının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

BAKAN PAKDEMİRLİ'NİN AÇIKLAMALARI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamalarında "2021 yılı içinde Türkiye bu konuda ithalata bağımlı olmaktan kesinlikle çıkacaktır" ifadelerine yer verdi. 

Bunun yanı sıra et ithalatı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Bakan Pakdemirli açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Önümüzdeki 6 ay içerisinde kasaplık hayvanla ilgili herhangi bir ithalatımız olmayacak. Bunu net söyleyebilirim ama Türkiye (tüketimini) 6 kilodan 15 kiloya çıkarırken üretimini yüzde 70 artırmış. Bugün itibarıyla tüketici tercihleri proteinde bir miktar daha ette olduğu için bizim bu konuyla ilgili ithalat bağımlılığımızı tamamen ortadan kaldırmamız 3 senelik bir program. 2021 yılı içinde biz artık 'tamamen Türkiye bu konuda ithalata bağımlı olmaktan kesinlikle çıkacaktır' diyebiliyoruz"

ÖDEMELER BUGÜN BAŞLIYOR

Çiftçilere verilecek olan destekler hakkında da Bakan Pakdemirli "Çiftçilerin hesabına bugün saat 18.00'den itibaren 490 milyon TL tarımsal destek ödemeleri yapılmaya başlanacak" dedi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Anlatın
Anlatın - 6 ay Önce

Biri şu bakan a desteklemeyle tarımsal üretimin sürdürülebilir olmadığını anlatsın..