Bakan Pakdemirli Duyurdu: Satılamayan Kurbanlıkları Bakanlık Alacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli satılamayan kurbanlıklar hakkında bir açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli satılamayan kurbanlıkları Bakanlığın alacağını ifade etti.

EKONOMİ 24.08.2018, 12:21 24.08.2018, 12:37
Bakan Pakdemirli Duyurdu: Satılamayan Kurbanlıkları Bakanlık Alacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli satılamayan kurbanlıklar hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli açıklamalarında satılamayan kurbanlıkları Bakanlığın alacağını ifade etti. 

BAKAN PAKDEMİRLİ'NİN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Bakan Pakdemirli açıklamalarında "Elde kalan 400 kilogram üzeri canlı erkek sığırı kilogramı 15 liradan, toklu küçükbaşı 14 liradan alacağız." ifadelerine yer verdi. 

Kurbanlık satışlarında memnuniyet verici bir seviye yakalandığını, çok fazla stok olmadığını gördüklerini ancak elde kalan hayvanları da alma taahhüdü verdiklerini ifade eden Bakan Pakdemirli açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Elde kalan 400 kilogram üzeri canlı erkek sığırı kilogramı 15 liradan, toklu küçükbaşı 14 liradan alacağız. Bugünden itibaren elinde hayvanı kalan üreticilerimiz Et ve Süt Kurumuna başvurup canlı hayvanını getirecek ve kilosu üzerinden paralarını peşin olarak alabilecek."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)