Bakan Pekcan: STK'larla ve Özel Sektörle İstişare Yaparak Adım Atacağız

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamalarla beraber; yeni dönemde sivil toplum kuruluşlarıyla (STK) etkin iletişim halinde olacaklarını ve ticareti, ihracatı artırmak için proaktif politikalar uygulayacaklarını belirtti. İşte detaylar...

EKONOMİ 12.08.2018, 12:10 Kerim Solak
Bakan Pekcan: STK'larla ve Özel Sektörle İstişare Yaparak Adım Atacağız

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan yeni bir açıklama geldi.

Bakan Pekcan, Sivil toplum kuruluşlarıyla (STK) etkin iletişim halinde olacaklarını belirterek ticareti, ihracatı artırmak için proaktif politikalar uygulayacakları söyledi.

Bakan Pekcan'ın açıklamalarından satır başları;

"Yeni dönemde sivil toplum kuruluşlarıyla etkin iletişim halinde olacağız ve ticaretimizi, ihracatımızı artırmak için proaktif politikalar uygulayacağız. Bu kapsamda bir İstişare Kurulu oluşturduk. Ticaretin önündeki engelleri kaldırmak, özel sektörün önünü açmak amacıyla bütün kesimlerin fikirlerini, önerilerini dinleyeceğiz.

Sektörlerin sorunları için çözüm önerilerini ve politikalarımızı birlikte geliştireceğiz.

TOBB, DEİK, TESK, TİM, TÜSİAD, MÜSİAD, TMB gibi sivil toplum kuruluşlarının başkanlarından oluşan Kurula gündeme göre bazı etkin STK'lar da dahil olacak. İlk istişare toplantımızı bu hafta içinde Ticaret Bakanlığında gerçekleştireceğiz.

Bundan sonra aynı şekilde hareket edip, politikalarımızda birlikte yol alacağız, ihracatımızı artırmak için çalışacağız. Danışma Kurulu da çok yakında çalışmaya başlıyor

İstişare Kurulumuz ortak fikir üretmenin, önümüzdeki konulara her açıyla ve doğru şekilde bakarak ilerlememizin başlangıcı olacaktır."

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)