Bakan Selçuk Destek Ödemelerinin Ne Zaman Yapılacağını Açıkladı

Bakan Selçuk Destek Ödemelerinin Ne Zaman Yapılacağını Açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk destek ödemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında nakdi ücret desteğinin ödeneceği tarihleri belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk önemli açıklamalar yaparak Haziran ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin yapılacağı tarihi belirtti. Bakan Selçuk'un açıklamalarına göre bu ödemeler 8 Temmuz itibari ile başlayacak. 

Bakan Selçuk açıklamalarında Haziran ayına ait nakdi ücret desteği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 8 Temmuz 2020 ile 10 Temmuz 2020 tarihleri arasında ödeneceğini vurguladı. Ayrıca açıklamalarında 15 Mart'tan sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçiler için 8 Temmuz’da ödemelerin başlayacağını belirten Bakan Selçuk T. C. Kimlik Numarasının son hanesine göre ödeme tarihlerinin belirlendiğini ifade etti.

ÖDEME TARİHLERİ BELİRLENDİ

Bu konu hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Haziran dönemine ait nakdi ücret desteği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 8-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. 15 Mart’tan sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçiler için 8 Temmuz’da, işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçilerden T.C. Kimlik Numarasının son hanesi 0, 2 ve 4 olanlara 9 Temmuz’da, 6 ve 8 olanlara ise 10 Temmuz’da ödemeler yapılacak."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler