Bakan Varank Açıkladı! En Az 500 Bin TL Destek Verilecek

Bakan Varank tarafından açıklanan detaylara göre; Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı ile AR-GE sonucu ortaya çıkan ürünlerin ticarileşmesi sağlanacak ve vatandaşlara en az 500 bin tl destek verilecek...

Bakan Varank Açıkladı! En Az 500 Bin TL Destek Verilecek

2019 yılına girilmesiyle birlikte KOSGEB’in yeni destek programları, birer birer açıklanmaya başladı.

Yeni Girişimcilik ve İş Birliği programlarının duyurulmasının ardından, bu kez sıra Teknoyatırım'a geldi.

AR-GE'si yapılmış ürünlerin endüstrileşmesi ve ticarileşmesini amaçlayan Teknoyatırım'da, Bakan Varank’ın açıklamasıyla birlikte başvurular alınmaya başlandı.

SÜREKLİ BAŞVURUYA AÇIK

Varank, yenilenen desteğe ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

"Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı ile AR-GE sonucu ortaya çıkan ürünlerin ticarileşmesini destekliyoruz.

Bu program sayesinde teknolojinin tabana yayılmasını, KOBİ’lerin teknolojik üretim yeteneklerinin geliştirilmesini ve ülkemizin ihracatının artırılmasını hedefliyoruz.

Bu programdan yararlanacak KOBİ’lere, yüzde 100’e varan oranlarda destek sağlayacağız. Orta yüksek ve yüksek teknoloji alanındaki ürünlere, 5 milyon TL'ye kadar destek vereceğiz.

Bu programımız çağrı esaslı olmayacak. Yıl içerisinde sürekli başvuruya açık tutulacak. Yani program için şartları taşıyan herkes istediği zaman başvuru yapabilecek.

Destek almaya hak kazananlar, talep etmeleri halinde yüzde 25'lik kısmını erken ödeme olarak önceden alabilecek.

YERLİ MALI İSE EKSTRA YÜZDE 15

Program çerçevesinde KOBİ’lerin makine, teçhizat ve yazılım giderleri için yüzde 60 geri ödemesiz, yüzde 40 geri ödemeli olmak üzere yüzde 100’e varan oranlarda destek sağlanacak.

Ayrıca personel eğitim, danışmanlık, tanıtım, pazarlama vb. giderlerine yüzde 60 oranında geri ödemesiz destek verilecek.

Makine-teçhizat ve yazılım giderleri için yerli malı belgesi bulunması durumunda geri ödemesiz destek oranına yüzde 15 ilave edilecek.

PROJE SÜRESİ 36 AY

Düşük ve orta düşük teknolojili ürünler için destek miktarı 500 bin TL iken, orta yüksek ve yüksek teknoloji alanında yer alan ürünler için 5 milyon TL olacak. Toplam proje süresi 36 ayı geçemeyecek."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE