Bakan Varank Açıkladı: Genç Girişimcilere 200 Bin TL Hibe Verilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre genç girişimcilerin katma değeri yüksek ürünler üreterek şirket kurmasını ve ticarileşmesini sağlayan BİGG Programı'nın 2018 yılı ikinci çağrısı yarın açılacak ve genç girişimcilere 200 bin TL hibe desteği verilecek.

EKONOMİ 02.09.2018, 13:40
Bakan Varank Açıkladı: Genç Girişimcilere 200 Bin TL Hibe Verilecek

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 100 Günlük İcraat Programı'nın sıkı takipçisi olduklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, genç girişimciler için hazırlanan destek paketi detaylarını açıkladı.

200 bin TL hibe desteği verileceğini belirten Bakan Varank açıklamalarında ise;

"Bakanlığımız, BİGG Teknogirişim Programı ile genç ve yenilikçi girişimci adaylarının hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.

Teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirleri, nitelikli istihdam oluşturacak teşebbüslere dönüşüyor. Fikirden pazara kadar olan yenilikçi faaliyetler destekleniyor.

Bu sayede uluslararası rekabet gücü olan, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmet geliştirebilen başlangıç firmaları ekonomiye kazandırılıyor.

Böylelikle nitelikli ürünlerde dış bağımlılığın azaltılmasına katkı sağlanıyor.

Program dahilinde bugüne kadar yaklaşık bin girişimci, şirketlerini kurdu ve fikirlerini hayata geçirdi.

Yarın (3 Eylül 2018) itibariyle 2018 yılı ikinci çağrısına çıkılıyor. Girişimci adayları, onay aldıkları iş planlarıyla birlikte TÜBİTAK'a başvurarak 200 bin TL tutarındaki yüzde 100 hibe destekten yararlanabilecek."

İkinci çağrı için yapılan müracaatlar en hızlı şekilde değerlendirilirken, destek programından yararlanmak isteyenler, http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/sanayi/ulusal-destek-programlari/icerik-1512-teknogirisim-sermayesi-destegi-programi-bigg linkinden detaylı bilgilere ulaşabilecekler.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (1)
Elçin 1 yıl önce
Organik hosaftan sonra organik marmelat için 200 bin hibe fazla değil mi?