banner731

Bakan Varank'tan Teşvik Açıklaması: 3 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlanacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank yaptığı açıklamalarında Resmi Gazete'de yayımlanan ve toplam yatırım tutarı 14 milyar lira olan 5 proje için değerlendirmelerde bulundu. Bakan Varank açıklamalarında bu teşvikler ile 3 bin kişiye iş imkanı sağlanacağını belirtti.

EKONOMİ 05.09.2019, 13:02
Bakan Varank'tan Teşvik Açıklaması: 3 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlanacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ve toplam yatırım tutarı 14 milyar lira olan 5 proje için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank çeşitli açıklamalarda bulundu.

3 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLANACAK

Bakan Varank açıklamalarında Proje Bazlı Teşvik Sistemi'ne kapsamında Ankara, İstanbul, Bursa ve Adana'da desteklenmesine karar verilen 5 proje için toplam yatırım tutarının 14 milyar lira olduğunubelirtti.

Bakan Varank açıklamalarında "Bu projelerle toplam 3 bin kişiye yeni istihdam sağlanacak. Bu yatırımlar hayata geçtiğinde dış ticaret açığının azaltılmasına yıllık 1,4 milyar dolar katkı yapacak." ifadelerine yer verdi.

Proje Bazlı Teşvik Sistemi kapsamında Ankara, İstanbul, Bursa ve Adana’da desteklenmesine karar verilen 5 yatırıma ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Konu ile ilgili olarak Bakan Varank bu projelerle 3 bin kişiye istihdam sağanacağını ifade ederek "Bu yatırımlar hayata geçtiğinde dış ticaret açığının azaltılmasına yıllık 1,4 milyar dolar katkı yapacak" dedi.

Yorumlar (0)