Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Açıkladı: İŞKUR İle 571 Bin 266 Kişi İşe Yerleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni bir açıklamada bulundu. Zümrüt Selçuk, İŞKUR aracılığıyla bu yılın Ocak-Mayıs döneminde 571 bin 266 kişinin işe yerleştirildiğini sözlerine ekledi... İşte detaylar.

EKONOMİ 15.06.2019, 21:36
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Açıkladı: İŞKUR İle 571 Bin 266 Kişi İşe Yerleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt yazılı açıklamada bulundu ve İş-Kur'un 2019 yılı Ocak-Mayıs dönemi verileri hakkında paylaşımlarda bulundu.

Bakan Selçuk, geçen yılın aynı dönemine göre işe yerleştirme rakamlarında yüzde 30,1'lik artış kaydettiklerini, 571 bin 266 kişinin işe yerleşmesine aracılık ettiklerini söyledi.

Bakan Selçuk, yakaladıkları bu olumlu seyrin kadın ve genç işe yerleştirme rakamlarında da görüldüğünü ifade ederek, "Ocak-Mayıs 2019 dönemi itibarıyla 186 bin kadınımızı, 172 bin gencimizi iş sahibi yaptık.

Geçen yılın aynı dönemine göre işe yerleştirme rakamlarında kadınlarda yüzde 28,6, gençlerde ise yüzde 32,4'lük bir artış kaydettik" dedi.

Bakan Selçuk, 2019 yılı Ocak-Mayıs döneminde yükseköğretim mezunlarının işe yerleştirilmesinde de artış olduğunu belirterek, nitelikli iş gücü olan yükseköğretim mezunlarının istihdamının oldukça önemsendiğini ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 44,4’lük artışla 102 bin yükseköğretim mezununun işe yerleştirildiğini kaydetti.

Bakan Selçuk, 2018 yılının istihdamda rekorların yılı olduğunu, 2019 yılının ilk 5 ayı itibarıyla da rekorlar yılından daha iyi bir performans gösterdiklerini belirtti. Selçuk, işbaşı eğitim programlarından geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 31,4’lük bir artışla 167 bin kişinin yararlandığını bildirdi.

Yorumlar (3)
Demir 6 ay önce
Güzel ama maalesef torpilim yok
Fatma 6 ay önce
Bakanım iş var ama orda bile torpil oynuyor galiba okadar başvuru yaptık iskurdan bilgilerinde bile ıssız iş arıyor yazmasına rağmen hiçbir başvuruda kuralar bize çıkmıyor ama her defasında kurada çıkan kişilere nasıl aynı imkan tanınıyor 24 ay geçmeden başvuru yapamaz yazısı varken typ de ama kişi herdefasinda devam ediyor kurada çıkıyor bir işler donuyorya ahirette hesablasacagiz sizden ricamız su torpil işine el atın lütfen bu bedel sizinde soyleyim gözetim yok iskura güven yok artik
AKİFE 5 ay önce
NEDEN ELEKTRİK ELEKTRONİK MEZUNU MÜHENDİSLERE İŞ YOK BOŞUNAMI OKUDULAR SAYIN YETKİLİLER