Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan Taşerona Kadro 4/D Hakkında Açıklama!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk taşerona kadro 4/D hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamasında ise; "taşerona kadro konusunu hamdolsun yine biz çözdük" dedi. İşte detaylar...

EKONOMİ 10.07.2019, 18:32
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan Taşerona Kadro 4/D Hakkında Açıklama!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ATO Congresium'da düzenlenen 14. Olağan Genel Kuruluna katıldı ve orada önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk yaptığı açıklamasında seçimlerle bazı belediyeler el değiştirdiğini ve işçilerin çalışma haklarının elinden alındığını ifade etti. Selçuk yaptığı açıklamasında taşerona kadro 4/D verilmesine yönelik yaptıkları çalışmalara yönelik detayları paylaştı.

İşçi ile işveren sendikalarının diyaloglarına yönelik açıklama yapan Selçuk;

"Türkiye yolunda güçlü bir çalışma hayatı inşa etmenin çabasındayız. Hak-İş, 22 üye sendikasıyla kadın, gençlik, engelliler, iş sağlığı ve güvenliği komiteleriyle hamdolsun bu çabanın tam ortasında yer alıyor.

Ulusal ve uluslararası düzeyde yürüttüğü projelerle, örnek sendikacılık anlayışıyla sosyal adaletin sağlanmasında rol model oldu.

Bu görüşüyle sadece güçlü bir sendikal yapılanmanın tezahürü değil, demokrasimizin de gücü, insan hak ve özgürlüklerimizin de savunucusu oldunuz.

12 Eylül başta olmak üzere darbe girişimlerine, anti demokratik uygulamalara, vesayet rejimlerine karşı milletin sesiydiniz." dedi.

İşçilerin sendikalaşma oranına yönelik değerlendirmelerde bulunan Selçuk;

"2010 ve 2012 yılında Anayasa ve kanunlarda değişiklik yaptık. Sendikacılıkta darbe dönemlerinden kalma izleri sildik. 2002'den önce hiçbir iktidar buna cesaret edememişti.

Hamdolsun tüm bu düzenlemeleri hayata geçirmek AK Parti hükümetlerine nasip oldu. Sendikaya üyelikte e-Devlet Sistemine geçerek sendikalaşmayı kolaylaştırıcı önemli bir adım attık.

2013'te yüzde 9 düzeyinde olan işçilerimizin sendikalaşma oranı, bu yılın ocak ayı itibarıyla yüzde 14'e yaklaştı. Bu sayede örgütlenmenin ve özgürlüklerin önünü açtık." dedi.

Taşerona kadro verilmesi hakkında yaptığı açıklamasında ise;

"40 yılı aşkın bir süredir ülkemizin gündemini meşgul eden en mühim meselelerden birisi olan kamuda taşerona kadro konusunu hamdolsun yine biz çözdük.

Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 1 Mayıs'ı, hükümetlerimiz döneminde 'Emek ve Dayanışma Günü' olarak resmi tatil ilan ettik."dedi.

Yorumlar (24)
SEDAT 5 ay önce
696 KHK LI İŞÇİLER OLARAK BİZLERDE EMEKLİ VE MEMURLARA VERİLEN 2018 YILI ENFLASYON FARKINI GERİYE DÖNÜK OLARAK İSTİYORUZ.. BİZLERDE DEVLETİMİZE HİZMET EDİYORUZ ZATEN ASGARİ ÜCRET ALIYORUZ.. YÜZDE 4 ZAM NEDİR ?? ENFLASYON FARKLARIMIZI İSTİYORUZ !!!
Belediye çalışanı 5 ay önce
Neyi çözdünüz bakan hanım hak yediniz sizler insanlara kadro dediniz aldınız bir şirketten başka bir şirkete koydunuz,neymiş şartsız şurtsuz herkese kadro son güne gelince belediyeler hariç dediniz imzaları attırdınız ne de olsa; elbet sizinde sonunuz gelecek bu yaptıklarınızı bu halk unutmaz.
Şoför 5 ay önce
Neyi çözdün %70e takılanlar kadro vermediniz birde utanmadan çözdük diyorsun insanların gözüne baka baka yalan konuşuyorsunuz sayın bakan sözleri Allah'a havale ediyoruz
Taseron 4d 5 ay önce
Taserondayken asğari ücretin yüzde 15 fazlasını alıyorduk başkanımız taseron şirkete verilen farkı bize verilecekti oda yok devletin işçisiyle aramızdaki fark dağlar kadar sosyal hak cabasi halen üçüncü sınıf muamele bizler süperrr kadrooo almışız
BİT 5 ay önce
Sayın başkan ALLAH rızası için neyi çözdünüz çıkardınız bi BİT dışarda bıraktınız hakkımız haram olsun
Serkan Şenolsun 5 ay önce
Bu nasıl çözme sayın bakanım. enflasyon farkını vermediniz asgeri ücret +%40 alıyorduk kestiniz. Asgeri ücret zammını yansitmadiniz kestiniz. Resmen ölüm yasamayin diyorsunuz 1 yıl önce çocuğumuza aldigimiz mama 65 TL idi şimdi 120 TL ev sahibi habire kiraya zam yapıyor asgeri ücret altında çalışan kamu işçisi mi olur .biz kadro sorununu çözdük demeyin bir yeri yaptınız bir yeri yıktiniz insanlar zor durumda bu ay birde vergi kesintisi başladı maaşimiz artacağı yerde hergun sahada azalıyor eriyor maaşla birlikte günden güne bizde eriyoruz.
Kamu taşeronu 5 ay önce
Taşeron a yapacağınız zammı milletvekilerine ve bülent arınç a verin hepsinin ihtiyacı var
Kiralık araç şoförü 5 ay önce
Hastanelerde %70e takılanlar neden kadro vermiyorsunuz işveren bizleri asgari ücretin altında çalıştırıyor yazıklar olsun size 17 yıldır oy veriyoruz ak partiye
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın