Bakan Zeybekci'den Önemli Enflasyon Açıklaması

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci enflasyon hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu bağlamda Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci birinci önceliğin enflasyonla mücadele olduğunu vurguladı. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Bakan Zeybekci'den Önemli Enflasyon Açıklaması

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci enflasyon hakkında çeşitli açılamalarda bulundu.

Konu ile ilgili olarak Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci açıklamalarında Mayıs ayı enflasyon rakamlarının orta vadeli programda öngörülenin üzerinde olduğunu ancak tek haneli rakamları bu yıl içinde görme kararlılığının devam ettiğini vurguladı.

Açıklamalarının devamında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci hükümet olarak nelerin yapılması gerektiğini iyi bildiklerini ifade ederek TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının istedikleri orta vadeli programda yılın ilk yarısı için öngörülen rakamlar olmadığını ifade etti. 

ENFLASYONLA MÜCADELE BİRİNCİ ÇNCELİK TAŞIYOR

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci konu ile ilgili olarak2018 yılında ilk çeyrekte tek haneli rakamlara inmeyi öngördüklerini belirterek ek haneli rakamlara inmek konusundaki kararlılıklarından vazgeçmediklerini enflasyonla mücadelenin birinci öncelik taşıdığını ifade etti.

Bunun yanı sıra Bakan Zeybekci açıklamalarında 'büyüme mi enflasyon mu' gibi tercihler içine ekonomi yönetimi olarak girmediklerini her ikisinin de vazgeçilmez olduğunu bildirdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE