Bakanlığın belirlediği illerde yaşayanlara karşılıksız nakit para verilecek!

Bakanlığın belirlediği illerde yaşayanlara karşılıksız nakit para verilecek!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlığın belirlemiş olduğu bazı illerde yaşayan vatandaşlara karşılıksız nakit para desteği sağlanacağını açıkladı.

2020-2022 yılları içerisinde karşılıksız nakit para verilecek kişiler Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklandı.

BAKANLIĞIN BELİRLEDİĞİ İLLERDE NAKİT PARA DESTEĞİ VERİLECEK

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bazı illerde ipek böcekçiliği, arı yetiştiriciliği, hindi ve kaz yetiştiricilerine nakit para desteği sağlanacağı aktarıldı.

YÜZDE 100 DESTEK VERİLECEK

Alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, istihdamın arttırılması, kalite ve üretimin yükselmesi için ipek böcekçiliği, arıcılık, kaz ve hindi yetiştiriciliğinde yeni teknolojilerin kullanılması ve yaygınlaşması için sağlanacak desteğin bakanlığın belirlemiş olduğu illerde bulunan, en az 3 senedir Arıcılık Kayıt Sistemi’ne (AKS) kayıtlı, Arı Yetiştiricileri Birliği ve Bal Üreticileri Birliğine üye, en az 50 ve üzerinde arı kovanı bulunan üreticilere verileceği bildirildi.

2019/05/13/para.jpg

KİMLERE KARŞILIKSIZ NAKİT PARA VERİLECEĞİ AÇIKLANDI

Ayrıca bakanlık tarafından ipek böceği besleme evi inşası, dut bahçesi tesisi, makine, alet ve ekipmandan gerçek ve tüzel kişilerin faydalanabileceği 1000 kapasiteli ticari hindi işletmeleri, 1000 kapasiteli damızlık kaz ve 500 kapasiteli ticari kaz işletmeleri destek paketlerinden yararlanabileceği bildirildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli nakit para desteği açıklamasında ipek böcekçiliği üretimcilerine ve yatırımcılarına projelerinde yüzde 100 destek verileceğini, hindi yetiştiriciliği projelerine ise desteğin yüzde 75 seviyesinde olacağını, verilecek desteği arıcılık projelerinde ise yüzde 50 olduğunu açıkladı

Hangi illerde yaşayanlara para verileceği bakanlığı resmi internet sitesinden açıklanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler