banner731

Bakanlık 3600 ek gösterge için düğmeye bastı! Memurların gözü toplantıya çevrildi!

Binlerce kişinin merakla beklediği 3600 ek gösterge hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında toplantı yapıldığını Sabah Gazetesi ekonomi yazarı Faruk Erdem bugün sosyal medya hesabından duyurdu. Memurlar merakla gerçekleşen 3600 ek gösterge toplantısından çıkacak sonucu beklemeye başladı.

EKONOMİ 04.11.2019, 19:59 04.11.2019, 20:03
Bakanlık 3600 ek gösterge için düğmeye bastı! Memurların gözü toplantıya çevrildi!

Milyonlarca memuru yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge için geçtiğimiz hafta iktidar partisi AK Parti sözcüsü Ömer Çelik tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada polis, hemşire, din görevlileri ve öğretmenlere 3 bin 600 ek gösterge verilmesiyle ilgili düzenleme hakkında Çelik, "Bu konudaki yaklaşımız pozitif bir yaklaşımdır. Herhangi bir şekilde negatif ele aldığımız konu yok.

3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN GELECEK?

Bu düzenlemede çalışılan konu, bunun ekonomik disiplinle uygun takvime yerleştirilmesi. İkincisi personel sisteminde meslekler arası dengeler gözetilerek bunun yapılması. Ekonomik faaliyetin mali disiplin içinde uygun bir takvime yerleştirilmesi ve meslekler arası dengeler gözetildiği için bütünsel bir çalışma yapılıyor. Zamanlaması Sayın Bakan tarafından açıklanacaktır. Bu konuda zaten karar verilmiştir. Pozitif yaklaşımımız sürmektedir" ifadelerini kullandı.

POLİS, HEMŞİRE VE ÖĞRETMENLER MERAKLA BEKLİYOR

Polis, hemşire, din görevlileri başta olmak üzere milyonlarca öğretmenin yakından takip ettiği 3 bin 600 ek gösterge verilmesiyle ilgili olarak Sabah Gazetesi ekonomi yazarı Faruk Erdem Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında toplantı yapıldığını bildirdi.

BAKANLIK 3600 EK GÖSTERGE TOPLANTISI YAPTI

Sosyal medya üzerinden toplantı hakkında açıklama yapan Faruk Erdem, "Şu sıralarda @ailevecalisma bakanlığı bürokratları 3600 ek gösterge artışı üzerindeki çalışmalarla ilgili toplantı yapıyor. İzlemeye devam ediyoruz..." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)