Bankalara Borçlu Kişi Sayısında Artış Yaşanıyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bankaların kar oranlarıyla alakalı olarak yaptığı açıklamada geçen yıla göre yüzde 31 oranında artış yaşandığını açıkladı. Bankalara borçlu kişi sayısında ise artış yaşandığı belirtildi.

Bankalara Borçlu Kişi Sayısında Artış Yaşanıyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bankalara borcu olan vatandaşlara ve banka kar oranlarıyla alakalı olarak açıklamalarda bulundu. Buna göre; geçen yıla göre yüksek bir artışın söz konusu olduğu belirtildi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bankaların kar oranlarının geçen yıl bir önceki yıllara göre yüzde 31 oranında artış yaşadığını belirterek "Karları arttıkça daha fazla masraf karşılığı almaktalar. Oysa bankacılık sektörü istihdama katkı verecek ve ekonomi canlanmasına piyalasarın daha hareketli olmasına destek olabilirdi." dedi.

BANKALARA BORÇU 1 MİLYON 205 BİN 842 KİŞİ VAR

Bendevi Palandöken, konuyla alakalı olarak yaptığı yazılı açıklamasında, geçen yılın Ocak- Kasım dönemlerinde bireysel kredi veya kredi kartı borcunu ödememiş net kişi sayısının 1 Milyon 205 Bin 842 olarak kayıtlara geçtiğini belirtti. Vatandaşların borcunu ödemeyedikleri görülürken; bankaların vatandaşlardan kredi faizleri, havale ücreti, hesap işletim ücretleri, yapılandırma kesintileri, dosya masrafları, kredi tespit ücretleri ibi farklı alanlarda birçok kesinti yaparak kar oranını arttırdığını açıkladı.

KARLARI ARTTIKÇA DAHA FAZLA MASRAF KARŞILIĞI ALIYORLAR

Bendevi Palandöken açıklamasında; "Bankların karı geçtiğimiz yıl bir önceki yıllara göre yüzde 31 oranında arttı. Karları arttıkça daha fazla masraf karşılığı almaktalar. Oysa bankacılık sektörü istihdama katkı verebilecek ekonomi canlanmalarına ve piyasaların daha hareketli olmasına destek olabilirdi. Büyüyen sektörlerin istihdam alanlarını attırarak ekonomisine katkı sağlamaları gerekir. Ülkemizin kalkınması ve işsizliğin azalması ancak bu şekilde sağnabilecektir." dedi. 

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE