Bankalardan 12 Milyon Emekliye Düşük Faizli Kredi İmkanı!

Kredi faizlerinin düşüş yaşamasıyla beraber yeni kampanyalar gerçekleştirmek isteyen bankalardan 12 milyon emekliyi sevindirecek haber geldi. Söz konusu bankalar tarafından verilecek olan düşük faizli kredilerde sistem nasıl işleyecek? İşte merak edilen tüm detaylar...

EKONOMİ 04.11.2018, 08:33 Kerim Solak
Bankalardan 12 Milyon Emekliye Düşük Faizli Kredi İmkanı!

2018 yılının Ağustos ayında ihtiyaç kredisi faizleri yüzde 3'e kadar çıkmıştı.

Bu dönemde kredi kampanyalarını bekleten bankalar faizlerin düşüş yaşamasıyla beraber yeniden fırsat sağlamak için hazırlık yaptılar.

Düşük faiz ve ertelemeli ödeme olarak müşterilerine kampanya hazırlığında bulunan bankaların hedefinde ise bu sefer emekli vatandaşların bulunduğu biliniyor.

Ayrıca faizlerin yüzde 0,85 ile yüzde 1 olması planlanırken kredilerinden faydalanabilmek adına belirli şartların yerine getirilmesi zorunlu.

İlk olarak bankalar bu fırsatı sadece "maaşlı olan müşterileri arasından emekli olanlara" sunabilecek.

Kredi kartları fatura gibi talimatı ek taleplerin de olması muhtemel olarak biliniyor.

Alınan bilgilere göre kredi kullanacak olan emekliler eğer çalışmıyor ise başka bankaya kredi borçlarını ödemekle zorunlu.

Kredilerin taksitlerinin emeklilerinin maaşlardan otomatik olarak kesilebilecek ve borçlanacak olan kişilerin bankaya bunu yazılı olarak ispat etmesi gerekecek.

Kredinin üst limitlerinin maaşlarının 10 katını aşamayacak. Henüz masada olan ve çalışmaları devam eden projelerin netleşmesi durumunda kamuoyuna gerekli olan açıklamalar yapılabilecek.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)