Bankaların Kredi Faiz Oranlarında İndirim Yapılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamalarında bankaların kredi faiz oranlarında indirim yapılacağını ifade etti. Peki ne kadar indirim yapılacak? Detaylar haberimizde...

EKONOMİ 09.10.2018, 14:30 09.10.2018, 15:20 Batuhan
Bankaların Kredi Faiz Oranlarında İndirim Yapılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Enflasyon İle Mücadele Programını açıklıyor. 

BANKALARIN FAİZ ORANLARINDA İNDİRİM

Bakan Albayrak açıklamalarında bankaların faiz oranları hakkında da değerlendirmelerde bulundu ve bir müjde verdi. 

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak açıklamalarında bankaların faiz oranlarında yüzde 10 indirim yapılacağını ifade etti. 

Konu ile ilgili olarak Bakan Albayrak'ın açıklamaları şöyle oldu:

* Bankalarda yeniden yapılandırma tavsiye kararı için tekrar teşekkür ederim. Kredi faizlerinde yüksek dalgalanmalara şahit olduk. Bu normalleşme sürecine bağlı olarak bankalarımızda enflasyonla mücadeleye destek vereceklerini açıkladılar. 1 Ağustos'tan itibaren geçerli olmak üzere kredi faizlerinde yüzde 10 indirim yapılacak. 

* Hal yasası da ekim ayı itibariyle de Meclis'te göreceğiz. Komisyonculuk kaldırılacak. Gıda ürünlerinde fiyat dalgalanmaları açısından yakından takip edileceği ürün mekanizması için çalışmaları yapıyoruz. Yüksek üretici fiyatlarına göre değil, tüketici fiyatlarına göre belirlenecek. Ürün gözetim mekanizması süreci için çalışmaları başlattık. ALO175 ile hattımızı geçerli kıldık.  Stokçulukla etkin mücadeleye devam edeceğiz. 

* Vatandaşlarımız indirim logosu taşıyan ürünler tercih etmeli. Bir yandan Türkiye'nin en güçlü yaygın ürünleri, bir yandan bankalarımız, sadece birkaç günlük görüşme ile binler firmamız kuruluşumuz bu topyekün mücadeleye bende varım dedi. 81 milyon Türkiye olarak bu suni süreci de geride bırakacağız. Türkiye 'Büyük Güçlü Türkiye' yolculuğunda oku yaydan çıkmıştır. Tüm firma, marka, kamu kurum, şirketlerimizi ve bakanlarımızı hepinizi tebrik ederim. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (2)
Ibrahim 10 ay önce
Suandaa hicbir bankaadaa konut kiredisi faizleri dumus deil. Insaat sektiru durduu iyicee. Konut demek yatirim demek ama bu kirediler hala 100/ 2.68 gorunuyoo. Ben evimi satamiyorum 8 aydir. Gelen insanlar banka kiredilerinin yuksek oldugundan alamiyorlar. Yuzbin tl kiredi cekwcek 210 bin oduyecek. Kim alir ofaizlerlee ya. Siz bu faizleein uzerine gidin hemde songazlaa gidin derim.
Ahmet 10 ay önce
Hangi bankalar veriyor acaba düşük faiz kredisini