Barış Pınarı Harekatı dolar fiyatlarını nasıl etkiledi? 1 dolar kaç tl?

Suriye'de Türk ordusu tarafından Barış Pınarı Harekatı'nın başlatılmasının ardından ABD Başkanı Donald Trump tarafından birbiri ardına Türkiye'ye ekeonomik tehdit mesajları geldi. Trump'ın tehditleri sonrasında herkes merakla dolar fiyatlarının bu durumdan nasıl etkilendiğini araştırmaya başladı. Vatandaşlar merakla, dolar fiyatları ne kadar? 1 dolar kaç tl? sorularının cevaplarını aramaya başladı.

EKONOMİ 12.10.2019, 18:08
Barış Pınarı Harekatı dolar fiyatlarını nasıl etkiledi? 1 dolar kaç tl?

Türkiye son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri Donald Trump tarafından yapılan tehditlere maruz kalmış durumda. ABD Başkanı Trump’ın yanı sıra bir çok Avrupalı lider Türkiye’nin Suriye’ye operasyon düzenlemesini kaldıramadı. Bundan dolayı da Türkiye’yi ve Türk insanını ekonomi ile tehdit etmeye başladı.

DOLAR FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Amerika Birleşik Devletleri Donald Trump’ın tehditleri sonrasında herkes dolar fiyatlarının bu açıklamalardan nasıl etkileneceğini merak etmeye başladı. Dolar fiyatlarını yakından merak eden vatandaşlar dolar kuru son durumu takip ederken 1 dolar fiyatının ne kadar olduğunu da araştırmaya başladı.

DOLAR KURU YÜKSELDİ Mİ?

Suriye’de Türk ordusu tarafından başlatılan Barış Pınarı harekatının ilk günün de dolar fiyatları ibreyi yukarı çevirse de Amerika Birleşik Devletleri Donald Trump’ın kendi içinde çelişen açıklamaları sonrasında dolar fiyatları da kendi seyrine devam etmeye Trump’ın açıklamalarına önem göstermemeye başladı.

1 DOLAR KAÇ TL?

Vatandaşlar da Suriye’de başlatılan askeri operasyona destek vermesinden dolayı dolar fiyatları kendi yolunda devam etmeye başladı. Şu anda 1 dolar 5,8792 TL’ye denk geliyor.

Yorumlar (0)