Başbakan Açıkladı ! Ev Alacak Vatandaşlara da Müjdeli Haber Geldi

Başbakan Binali Yıldırım, dün akşam saatlerinde EKK toplantısı sonrasında vatandaşların merakla beklediği müjdeleri bir bir sıraladı. İşte detaylar...

EKONOMİ 22.09.2016, 09:17 22.09.2016, 09:22
Başbakan Açıkladı !  Ev Alacak Vatandaşlara da Müjdeli Haber Geldi

Başbakan Binali Yıldırım Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sonrasında bireysel krediler ve kredi kartları hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve vatandaşları yakından ilgilendiren müjdeli haberleri bir bir sıraladı. Bu müjdeli haberler arasında en çok dikkat çekenlerden birisi de ev almayı düşünen vatandaşları sevindirecek türden haberdi.

Başbakan Binali Yıldırım  konut kredilerinde bankaların ev bedelinin %75 'ine kadar kredi verdiğini hatırlattı ve bu oranın yapılacak düzenleme ile birlikte %80'e çıkarılacağını bildirdi. Buna göre 100 bin liralık bir ev almak isteyen vatandaşa bankalar 80 bin liraya kadar kredi çekebilecek, geri kalan kısım vatandaş tarafından karşılanacak. Başbakan'dan bir başka müjdeli haber ise kredi kartı borcu olan vatandaşlara geldi. Borçlarını ödeyemeyen vatandaşlara bir defaya mahsus yapılandırma sözü veren Başbakan Binali Yıldırım : "Baştan yapmışsınız taksitleri sonra ödeme zorluğu içine girdiniz, değiştirebiliyorsunuz, yeniden yapılandırma yapıyorsunuz ve bir defaya mahsus olmak üzere 72 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı getiriyoruz." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)