Başbakan Yardımcısı Canikli'den Taşeron Son Dakika Açıklaması : " Taşeron için Tarih Vermek İstemiyoruz Ama"

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında kendisine yöneltilen taşeron kadro yasa tasarısı hakkında açıklamalarda bulundu. İlgili taşeron haberine kamupersoneli.net adresinde göz atabilirsiniz.

EKONOMİ 13.06.2016, 13:49 30.01.2017, 10:59
Başbakan Yardımcısı Canikli'den Taşeron Son Dakika Açıklaması : " Taşeron için Tarih Vermek İstemiyoruz Ama"

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'den Taşeron Açıklaması
Bugün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısından sonra Başbakan Yardımcısı Sn. Nurettin Canikli, Taşeron kadro meselesi ile ilgili sorulara yanıt verdi.Taşeron Yasa Tasarısı Türkiye'de büyük bir problemi çözecek
 

  Taşeron işçilerin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamını öngören yasa tasarısının ne zaman hazır olacağı yönündeki soruya, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli "Maliye Bakanlığımız bünyesinde teknik çalışmalar devam ediyor.Son derece önemli bir düzenleme ve Türkiye'de büyük bir problemi çözecek" şeklinde cevap verdi.
 
Takvim Vermek İstemiyoruz Ama

Taşeron düzenlemesi konusunda teknik detayların çok fazla olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı "Detayların çözülmesi gerekiyor. İlgili Bakanlıkların ve uzmanların çalışmaları sürüyor. Takvim vermek istemiyoruz ama çok uzun zaman alacağını tahmin etmiyoruz. Verilen sözler var, o sözlere uygun bir şekilde düzenleme yapılacaktır" dedi.


Tatilden Önce Zor Görünüyor

Nurettin Canikli'nin açıklaması taşeron kadro meselesinin bir süre daha bekleyeceği, ve daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi meclis tatilinden önce gelmesinin mümkün olmayacağı yönünde.

Müjdeli Haber Verileli 3 Ay Olmuştu , 2 Aydır %99.9'u Tamam

Taşeron işçilerin ise günden güne sabırları tükeniyor. Bilindiği gibi kısa zaman önce Maliye Bakanı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı , yasa tasarısında artık sonlara gelindiğini ve %99.9'luk bir kısmın tamamlandığını ufak tefek pürüzler halledildikten sonra yasa tasarısının meclise geleceğini söylemişlerdi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu , "tüm taşeron işçiler kadrolu olacak" sözünü dile getirdiğinden günümüze 3 ayı aşkın bir süre geçti ve "kadro" 'nun yerini "özel sözleşmeli personel statüsü" aldı. Söz konusu statüyü ön gören tasarının da meclise gelmediğini hatırlatmakta fayda var...

Konu ile ilgili her türlü görüşünüzü sayfanın altında bulunan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Kamupersoneli.net | Ankara
Yorumlar (94)
r 3 yıl önce
anlaşılan taşeron acından ölsün akp anlayışı budur
kıvırmadan 3 yıl önce
kadro sözü verildi özel sözleşmeli personel oldu lütfen doğru anlayalım eğer özel sözleşmeli personel yapacaklarsa hiç vermesinler sistem taşeron kalsın daha hayırlı siz bukadar insanı nasıl aynı statüde özel sözleşmeli personel yaparsınız üniversite mezunları bu diplomalarını nerelerine koyacaklar adam gibi kıvırmadan kadrolu personel statüsüne geçirmeleri gerekir üniversite mezunlarıda diplomaları doğrultusunda ya işçi yada memur yapılmalı...
Nurullah 3 yıl önce
İnşAllah gerçek kadroyu veriler doğuru anlaşılır bir kadro verirler uzun
yusuf 3 yıl önce
kadro yok yok
urfa 3 yıl önce
isterseniz taşeron düzenlenen
hemen TBMM'de gonderirsiniz ama nedense olmuyor
Bjk 3 yıl önce
Kadromu mezarda bekleyin onu vermezler
ilker 3 yıl önce
Kadro var sabir lutfen
göksel 3 yıl önce
geç olsun güç olmasın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın