Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: Yerli Otomobil 25 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu katıldığı bir televizyon programında yerli otomobil konusuna dair değerlendirmelerde bulundu. Bu projenin önemli kazanımları olacağını vurgulayan Hakan Çavuşoğlu'nun konuşmasının detaylarını haberimizde paylaşıyoruz.

EKONOMİ 10.06.2018, 23:32
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: Yerli Otomobil 25 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Olay TV'nin canlı yayınına katıldı. Burada seçim gündemine dair açıklamalarda bulunan Hakan Çavuşoğlu konuşmasında ayrıca AK Parti'nin projelerine dair açıklamalarda bulundu. 

YERLİ OTOMOBİL 25 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu katıldığı televizyon programında muhalefetin bazı projeleri durdurma kararını değerlendirdi. Muhalefetin yıkımı ve durdurmayı vadettiğini söyleyen Hakan Çavuşoğlu milletin artık iletişim kanallarıyla dünyayı tanıdığını ve bunlara hakkettikleri cevabı verdiklerini ifade etti. 

Konuya dair açıklamalarında AK Parti'nin projelerine de değinen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu yerli otomobil konusunda açıklamalarda bulundu. Yerli otomobilin 25 bin kişiye istihdam kaynağı olacağını ifade eden Hakan Çavuşoğlu konuya dair şu açıklamalarda bulundu. 

"Projeleri durdurarak, yerli otomobili durdurarak bunu milletimize vadetmesi şaka gibi bir şey. Çünkü milletimiz yenilik, zenginlik, istihdam istiyor. Bu yatırımları yapacaksınız ki istihdam sağlayacaksınız. Yerli otomobilin sağlayacağı istihdam, 25 bin. Siz sadece yerli otomobile karşı çıkmıyorsunuz, ülkemizin zenginleşmesine, insanımızın iş olanakları ve şartlarını geliştirmesine karşı çıkıyorsunuz. O bakımdan milletimiz bunların hepsini not ediyor, 24 Haziran'da da gereğini yapacaktır Allah'ın izniyle."

SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Konuşmasında seçimlere dair de açıklamalarda bulunan Hakan Çavuşoğlu şahlanacağımız bir döneme girileceğini ifade ederek, "AK Parti olarak hazırız. Gelecek vizyonumuz hazır. 24 Haziran'dan itibaren Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti milletvekillerinden oluşan bir yasama meclisiyle güçlü, etkin ve hızlı kararların alındığı, bürokratik süreçlerin tamamen daraldığı ve hızla yol alacağımız, şahlanacağımız bir döneme gireceğiz." dedi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)