Başbakan Yıldırım'dan Çiftçilere Müjde! Fiyatı Bin 50 TL'ye Çıkarıldı

Başbakan Yıldırım yaptığı açıklamayla beraber çiftçileri sevindirecek müjdeli haberi verdi. Başbakan Yıldırım yaptığı açıklamada ise; geçen yıl içerisinde 940 lira olan hububat alım fiyatının bu sene yüzde 12 artış ile bin 50 liraya çıkarıldığını sözlerine ekledi.

EKONOMİ 13.05.2018, 11:23 13.05.2018, 14:14
Başbakan Yıldırım'dan Çiftçilere Müjde! Fiyatı Bin 50 TL'ye Çıkarıldı

Başbakan Binali Yıldırım'ın Erzincan'da Kırsal Kalkınma Projesi Toplu Açılış Töreni'nde yapmış olduğu açıklama ile beraber çiftçileri sevindirecek müjdeyi verdi.

Geçen yıl içerisinde ton başı 940 lira olan buğday alım fiyatının yüzde 12 zam ile beraber 50 liraya çıkarıldığını belirtti.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

Tarım ve hayvancılığa 15 milyar liralık destek sağlıyoruz. 4-5 milyarı hayvancılığa 10 milyarını da tarıma veriyoruz. Bizde hükümet olarak toprağımızın zenginliklerini ülkemizin geleceği olduğunu iyi biliyoruz.

Bu yüzden hayvancılık ve tarımın gelişmesi için büyük önem veriyoruz. 3.7 milyar dolar olan tarımsal ihracatımız 2017'de 17 milyar dolara çıktı.

Bunu yaptığımızdan dolayıda Avrupa'da 2005'ten beri Türkiye tarım üretiminde 1 numara. Tüm bunları nasıl başardık? Çiftçilerimizle ve hayvancılıkla uğraşan vatanşdaşlarımızla başardık. Hep yanınızda olduk, olmaya da devam edeceğiz. Geçen yıl başlattığımız yeni bir uygulama var

 Bu destekleri parça pinçik vermek yerine toplu halde mart ve ekim aylarında verelim dedik. Mazot desteğini de uygulamaya başladık. Yarısı bizden yarısı sizden.

Buğday alım fiyatları gözden geçirildi ve yüzde 12 artış ile bin 50 TL'ye çıkarıldı.

Ek ödemeler ile bu rakam bin 110 liraya çıkacak. Ton başına 145 lira destekler ile bu rakam bin 200 lirayı aşacak.

Yeni hasılat dönemimiz milletimize, üreticimize, çiftçimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum...

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)