Başbakan Yıldırım'dan İki Müjde: Taşerona Kadro ve KOBİ'lere Destek

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamalarında KOBİ'lere destek ve taşeron işçilerin kadroya geçirilmesine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Yıldırım'dan İki Müjde: Taşerona Kadro ve KOBİ'lere Destek

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti TBMM Grup Toplantısında konuştu. Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamalarında önemli konularda değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Binali Yıldırım taşeron işçilerin kadroya geçirilme süreci ve KOBİ'lere destek hakkında açıklamalar yaptı. 

"YÜZDE 70'İ GERİ ÖDEMESİZ DESTEK SAĞLAYACAĞIZ"

KOBİ'lere destek hakkında açıklamalar yapan Başbakan Binali Yıldırım söz konusu açıklamasında "KOBİ’lere esnaf sanatkarlara 10 milyar liralık yeni kredi imkanından bahsetmiştim. İş yeri kredisi, taşıt kredisi. Onun üzerine şimdi yeni bir şeyden bahsedeceğiz. O da KOBİ’lerimizde yeni bir kredi imkanını getiriyoruz. Bu kredi imkanına göre, KOBİ’lerimiz eğer teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlara yönelirse yüzde 70’i ödemesiz, yüzde 30’u geri ödemeli olmak üzere destek sağlayacağız. Amaç katma değeri yüksek ürünlere KOBİ’leri yöneltmek. Yani pahada ağır, yükte hafif. Akıl terinin içinde olduğu, alın teriyle ürünleri üretmek ve daha çok kazanmak." ifadelerine yer verdi. 

"YENİ MESELELERE BAKIN"

Bu açıklamaların yanı sıra taşeron işçilerin kadroya geçirilme süreci hakkında da açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım meselenin çözüldüğünü ifade etti. Konu ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarında "O iş bitti tamam, eli kulağında. Bugün yarın devreye girecek. Yeni seneden itibaren artık bu taşeron mevzusu bitmiş oluyor. Yeni meselelere bakalım." ifadelerine yer verdi. 

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 16:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
kuzgunn
kuzgunn - 2 yıl Önce

sayın başbakanım sabırsızlıkla bekliyoruz. tez vakitte açıklayın artık.

Taşeron
Taşeron - 2 yıl Önce

Eli kulağında dediniz iki seneden fazla oldu kadro dediniz ösp oldu
Gerçek dediniz hayal oldu
Bizi oyalayacak yüz kaldı mı sizde ama bizde artık sabır kalmadı