Başkan Erdoğan Açıkladı: Darbe Girişimine Rağmen Türkiye Yüzde 7,4 Büyüdü

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomi hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan açıklamalarında darbe girişimine rağmen Türkiye'nin yüzde 7,4 büyüdüğünü ifade etti.

EKONOMİ 27.07.2018, 21:42 28.07.2018, 01:55
Başkan Erdoğan Açıkladı: Darbe Girişimine Rağmen Türkiye Yüzde 7,4 Büyüdü

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomi hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu ve Türkiye'nin darbe girişimine rağmen yüzde 7,4 büyüdüğünü ifade etti. 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

TÜRKİYE YÜZDE 7,4 BÜYÜDÜ

Türkiye olarak kamusuyla, özel sektörüyle el ele vererek 16 yılda tarihi reformlara imza atıldığını, 2002 - 2016 yılları arasında ekonomimize toplam 180 milyon dolar doğrudan giriş olduğunu ifade eden Başkan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz 10 yılda 8 milyon ilave istihdamla Avrupa ülkerinin tamamı kadar yeni iş imkanı sağlandığını, çevredeki tüm çatışmalara, yaşanan kanlı darbe girişimine rağmen Türkiye'nin 2017 yılında yüzde 7,4 büyüdüğünü vurguladı. 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

"İstanbul'da yeni havalimanımızın 90 milyon yolcu kapasiteli ilk etabını 29 Ekim'de açıyoruz. Bunun yanında Kanal İstanbul'u harekete geçirmek için hazırlıklar yapıyoruz.  Özel sektör merkezli ekonomik modelimizi önümüzdeki süreçte devam ettireceğiz.  Eğitimde, sağlıkta çok çok farklı yatırımları gerçekleştirmenin gayreti içerisindeyiz.  Aştığımız her tepenin sonunda bizi daha zorlu daha büyük hedeflerin beklediğini gördük. Tarihimin en büyük başarılarını elde etmemize rağmen bulunduğumuz konumla asla yetinmedik. Sürekli daha iyiye daha yükseğe ulaşmanın mücadelesini verdik. Aşacağımız daha çok büyük tepeler var."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)