Başvuran herkes hibe desteği veriliyor! 31 Aralık'a kadar başvurabilirsiniz!

Başvuran herkes hibe desteği veriliyor! 31 Aralık'a kadar başvurabilirsiniz!

Başvuran vatandaşlara hibe desteğinin verileceği duyuruldu. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi Mali Destek Programı kapsamında özellikle 3 şehirdeki tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin geliştirilmesi için, üretilen projelere 15 milyon TL destek verilecek. Konuyla ilgili başvurular 31 Aralık tarihine kadar devam edecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, 2010 yılından beri destek verdiklerini ifade ederek, bölgedeki destek tutarının 550 milyon TL'yi bulduğunu ifade etti. Destek Kayseri, Sivas ve Yozgat bölgesi için veriliyor.

ÖNCELİKLER VAR

Programda birkaç önceliklerinin olduğunun altını çizen Kilci, açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

"Bunların başında, özellikle kırsal alanda tarım ve hayvancılık odaklı kadın örgütlenmesinin artırılması, kooperatifleşmenin desteklenerek kurumsal yapılara kavuşturulması geliyor. Ata tohumlarının geliştirilmesini de önemsiyoruz. Ülkemizde binlerce yerel ata tohumu var. Bunların tekrar ortaya çıkarılması ve kaybedilmemesi, bunlar için gerekli pazarlama ağlarının kurulması, üretim, paketleme ve çiftçiyle buluşturma ağlarının kurulması bir diğer önceliğimiz"

SON BAŞVURU 31 ARALIK

Proje kapsamında verilen destek ödemesinden yararlanmak isteyenler için başvuruların 31 Aralık tarihinde sona ereceği ifade edildi. Bu kapsamda da proje başına en az 250 bin, en fazla 1 milyon TL destek verileceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.