Bedelli askerlik çıkacak mı? Son durum ile ilgili açıklama yapıldı

Bedelli askerlik çıkacak mı diye son gelişmeleri merak eden gençler açıklama bekliyor. Bedelli askerlikle ilgili en son açıklama Numan Kurtulmuş'tan gelmişti.

EKONOMİ 07.02.2017, 22:35
Bedelli askerlik çıkacak mı? Son durum ile ilgili açıklama yapıldı

Bedelli askerlik çıkacak mı diye son gelişmeleri merak eden gençler açıklama bekliyor. Bedelli askerlikle ilgili en son açıklama Numan Kurtulmuş'tan gelmişti. Geçtiğimiz günlerde bedelli askerlik ile ilgili açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, bedelli askerliğin şu aşamada gündemlerinde olmadığını belirtmişti. İşte detaylar...

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, terörle mücadelenin had safhada olduğuna dikkati çekerek bir çalışma yapılmadığını belirtti. Kurtulmuş, "Yakın dönemde de bu konunun gündeme gelmesi mümkün değildir" diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bedelli askerlikle ilgili açıklama yaptı.

"Türkiye'nin şu ortamında, terörle mücadelenin bu kadar had safhada olduğu bir ortamda bedelli askerlik konusuyla ilgili herhangi bir çalışma Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığında mevcut değildir" diyen Kurtulmuş, "Yakın dönemde de bu konunun gündeme gelmesi mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

Bedelli askerlik çalışmalarıyla ilgili olarak son açıklamaları Kamupersoneli.net olarak okurlarımızla paylaşmıştık. Şimdi ise çalışma hayatı, eğitim veya bakmakla yükümlü oldukları yakınları bulunan bedelli askerliğin çıkmasını talep ediyor. Ayrıca bakaya kalan 750 bin gençte bedelli askerliğin çıkmasını istiyor. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlikte son durum açıklaması yaptı.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (17)
cıksın artık bedelli 3 yıl önce
hükümete yalvarıyoruz artık bedelli çıksın ya.
Umut baz 3 yıl önce
Sayın cumhurbaşkanım lütfen bedelli çıksın
çiko 3 yıl önce
bu ekonomik zorlukta çocukları aileleri bırakıp nasıl gidicek millet askere herkez borç içinde .... bedeli askerlik ile teknolojiye yatırım yapılsa askerede ihtiyaç kalmıcak
tahsin 3 yıl önce
lütfen bedelli çıksın artık
Ahmet can 3 yıl önce
Bedelli askerlik çıkmasının umuyoruz çün
Askerlik suresi kisalsin ne olur ... 3 yıl önce
Bence askerlik süresi kisalmali sure kisaldiginda en azindan bu sayinin yarisi askere gitmek isteyecektir süreler cok uzun.. ne olur askerlik düşsün......
tunca sahın 3 yıl önce
paralı askerlerimiz zaten var normal er başların askere gitmesi zaten pek bir şey olmuyor aksine devletimize zarar veriliyor. bedelli çıksın herkes versin para o paralarla f16 alınsın.
mahmut 3 yıl önce
bedelli askerlik çıkmasın el bababta 4 asker sehit olmus çıkmaması gerekiyor
HÜSEYİN 3 yıl önce
kardesim el babda türk askerinin ne isi var peki?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın