Benzin Fiyatlarına Büyük Zam Kapıda! Benzin Fiyatlarına Ne Kadar Zam Yapılacak? Benzine Zam Yapıldı Mı?

Benzin fiyatları yükselişe geçti... Uluslararası alanda yaşanan yüksek tansiyon nedeniyle Brent petrol ve hem de ürün fiyatını yönünü yukarı çevirdi. EPGİS tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre benzin fiyatlarına zam yapıldı. Peki benzin fiyatlarına ne kadar zam yapıldı? İşte detaylar..

EKONOMİ 01.07.2019, 18:22 01.07.2019, 18:35
Benzin Fiyatlarına Büyük Zam Kapıda! Benzin Fiyatlarına Ne Kadar Zam Yapılacak? Benzine Zam Yapıldı Mı?

Benzin fiyatlarına büyük zam geliyor... Habertürk'ten Olcay Aydilek'in içeriğine göre; Uluslararası piyasalara bakıldığında 2019 Haziran ayında benzinin ton fiyatının 580 dolara gerilediği görülüyor. Aynı dönem içinde brent petrolde de gevşeme yaşandığı gözlemlendi ve brent petrol 59 dolara kadar gerilemişti.

Ancak gerilim yeniden arttı. Dünya genelinde farklı noktalarda tansiyonun artması nedeniyle Brent petrol fiyatları yükselişe geçti ve 66 doların üzerine çıktı..

Uluslararası piyasalara bakıldığında ise benzinin ton fiyatının 580 dolardan sonra 620 dolara çıktığı görüldü. ve yükselişin devam ettiği şu günlerde 642 dolara kadar yükseldiği görüldü.

BENZİN FİYATLARINA BÜYÜK ZAM KAPIDA! BENZİN FİYATLARINA NE KADAR ZAM YAPILACAK?

Benzin fiyatlarına geçtiğimiz hafta gündeme taşınan 19-20 kuruşluk zam ihtiyacı 27 kuruşa çıktı.

Devlet benzin zammına yönelik olarak adım atmak zorunda. Bu nedenle devlet benzin zammını pompa fiyatlarına yansıtmayacak ya da eşel mobil sistemini devreye alarak ÖTV gelirinden vazgeçerek fiyatları sabitleyecek.

Benzin fiyatlarına yapılacak zam hakkında resmi açıklama bu hafta içinde yapılacak..

EPGİS TARAFINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamaya göre benzin fiyatlarına zam resmileşti...

EPGİS'den yapılan açıklamada ise;

"Akaryakıt  ürünlerinde fiyat artışı 02/07/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Benzinde 27  Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur." denildi.

Yorumlar (1)
Saadet çakılcı 4 ay önce
Malesef yalan haber inanmıyoruz işkur diyıor ama basvurumuzda var ama ne arayan var nedesoran kızım 4 yıldan. Berı beklıyor basvurduk basvurmadın yer kalmadı arkan varsa işinde var mlesef tıbi sekterlik okudu ama iş yok