Benzine Bir Büyük İndirim Daha ! Pompa Fiyatlarına Yansıyacak Mı?

Benzinin litre fiyatına bir indirim daha geleceği ifade edildi. Peki benzinin litre fiyatına ne kadar indirim yapılacak? Konu hakkında detaylar haberimizde...

EKONOMİ 07.11.2018, 09:44 Batuhan
Benzine Bir Büyük İndirim Daha ! Pompa Fiyatlarına Yansıyacak Mı?

Dünyada ham petrol fiyatlarının 85 dolardan 72 dolara inmesi ve dolardaki düşüşle benzin fiyatlarında geçen hafta bir indirim meydana gelmişti. 

15 İLE 20 ARASINDA İNDİRİM

Bu kapsamda benzin fiyatlarına geçen hafta 17 kuruş indirim yapılırken yeni bir indirim haberi daha geldi. Buna göre sektör temsilcileri tarafından aktarılanlara göre benzin fiyatlarında bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 15 ile 20 kuruş arasında indirim yapılması beklenmektedir.

Benzin fiyatlarında yapılan indirim ise pompa fiyatlarına yansıyacak. Bilindiği gibi Mayıs ayından bu yana akaryakıtta döviz kuru artışının etkisini vatandaşa yansıtmamak için eşel mobil sistemi uygulanmaya başlanmıştı.

MOTORİNE 25 KURUŞ İNDİRİM YAPILACAK

Bu uygulama ile kur artışı ÖTV'den karşılanıyordu. Eşel mobil uygulaması benzin fiyatları için sona ererek motorinde devletin ÖTV alacağının iki hafta içinde tamamlanması bekleniyor. Bu kapsamda motorinde de eşel mobil uygulaması sona erecek. Kasım ayının sonunda motorinde de 25 kuruşluk indirimin pompaya yansıtılacağı ifade ediliyor.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (2)
Ahmet 9 ay önce
Ne indirimi vatandaşı kandırmaktan başka birşey değil.sözde 17 kuruş indirim yapılmış fakat herzaman 25 tl ye ilceden gittiğim ile artik 39 tl ye gidoyirum 2 buçuk tl zam yapılmış Acısını kat kat vatandaştan çıkarıyorlar. 17 kurus indirim,2 buçuk tl yok ücreti zami.issiz g7csuz galimizle biz mi cejecez bu çileyi.2 buçuk tl zam nere 17 kuruşluk indirim nere.
Ferhat kaya 9 ay önce
Gecende indirim denildi hale biz bisey gormedik surekli aynı dedikodular degisen bisey yok