Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ' Artık zor günleri geride bıraktık, 2017 daha parlak bir yıl olacak'

Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanı Faruk Özlü, İzmir Kemeraltı Çarşısın'da esnafı ziyaret etti; ekonomide zor günlerin geride bırakıldığını, 2017 yılının sanayi ve ekonomi için çok daha parlak bir yıl olacağını belirtti.

EKONOMİ 23.03.2017, 17:18
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ' Artık zor günleri geride bıraktık, 2017 daha parlak bir yıl olacak'

Bakan Faruk Özlü, İzmir Kemeraltı Çarşısı'nda esnafın KOSGEB kredisiyle ilgili taleplerini dinlemek için geziye çıktı.

Ülke tarihinde ilk kez bu kadar yüksek miktarda kredi kullandırıldığını belirten Özlü, "KOSGEB kurulduğu günden itibaren kullandırdığı kredi miktarı toplam 3,5 milyar lira. Yani 1990'dan 2016'ya. Son 2 aydır 11 milyar lirayı konuşuyoruz. Çok kolay değil. 100 bine yakın KOBİ'nin işlemi tamamlandı. Bununla ilgili bir sorun yok, kim sorun yaşıyorsa bize başvursun, çözeceğiz." dedi.

Büyük şirketler için de 250 milyar liralık kredi hazırladıklarını aktaran Özlü, "Onu da peyderpey kullanıyorlar. Benim dün aldığım rakam, 8 milyarını kullanmışlar. Bu paralar piyasaya girdikçe piyasa açılacak. Hakikaten yakından takip ediyoruz." dedi.

Ardından, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesine (İAOSB) geçen Bakan Özlü, bir fabrikanın Ar-Ge merkezinde incelemelerde bulundu.

Ocak ayındaki sanayı üretim endeksinin 2.6 artış sağlamasında, iç ve dış talebin artmasının büyük ertkisinin olduğunu söyleyen Özlü;

''Artık zor günleri geride bıraktık. 2017 yılı, ekonomimiz ve sanayimiz için çok daha parlak bir yıl olacak. Sizlerden şunu istiyoruz; Ertelediğiniz yatırım kararlarını hayata geçirmek için artık daha fazla beklemeyin. Ne kadar erken adım atarsanız o kadar kazançlı çıkarsınız. Çünkü Türkiye, yeni ve hızlı bir büyüme döneminin eşiğindedir. Aldığımız kısa dönemli tedbirlerin etkilerini zaten hissetmeye başladık. Orta ve uzun vadeli tedbirlerimiz de yavaş yavaş etkisini hissettirmeye başlayacak." ifadesinde bulundu.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)