Binlerce Kişiye İş Müjdesi İŞKUR'dan Geldi

İstihdam seferberliği sonrası, kamuda ve özel sektörde iş bulmak isteyenler için kapılar açıldı. İŞKUR rekor bir şekilde işsiz vatandaşları işe yerleştirmeye devam ediyor.

Binlerce Kişiye İş Müjdesi İŞKUR'dan Geldi

İstihdam seferberliği meyvelerini vermeye başladı ve işsizlere umut oldu. Gerek kamuda gerekse özel sektörde eleman alımları hızla devam ediyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) son günlerde 130 Bin kişiyi işe yerleştirdi. İş arayan kişiler son bir aylık dönemde yoğun bir şekilde iş bulmaya devam ediyorlar. İstihdam seferberliği projesi kapsamında işsizlik oranları azalmaya başladı.

Hemen hemen her sektörde personel açığı var. İŞKUR'a kayıtlı vatandaşlar son dönemde iş bulmaya işverenler de yoğun bir şekilde çalışan ilanı vermeye devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, konu ile ilgili olarak, İşsizlik Sigortası Fonu'nda 103 milyar liranın üzerinde para olduğunu söylemişti. Bu paranın işsizliğin azaltılması, istihdamın korunması ve artırılması amacıyla kullanıldığını da sözlerine ekledi.

İstihdam çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. İşverenler, istihdam ettikleri İŞKUR kayıtlı personeller için, devletten destek alıyorlar.

Ayrıca kişisel gelişimler için de önemli kaynaklar ayrıldı. Binlerce kişi işbaşı eğitim programı, girişimcilik programı, toplum yararına çalışma programı gibi olanaklardan da yararlanacak.

Özel sektörün yanı sıra, devlet kadrolarında da alım ilanları yayınlanmaya devam ediyor.

Kamupersoneli.net | Ankara


 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
meliha korkmaz
meliha korkmaz - 2 yıl Önce

işçiyi nerden alıyorsunuz uzaydan mı iki senedir işsiz geziyorum kaydım da var.hergün ilanlara bakmaktan emekli olacam yakında...şakamısınız

Ykc
Ykc - 2 yıl Önce

Iş kur normal bir iş arama sitesi kadar fazlası yok iş kuru takan firma yok tanıdığın varsa giriyorsun yoksa açıkta kalıyorsun hepsi bu boşuna açılmış bir devlet kurumu.sadece işsizlik parası almaya hakkın varsa almana yarıyor gerisi teferruat.ayrıca işverene yarayan bir kurum bedava işçi çalıştırıyorlar.Hakları işlerine geldiği gibi kullanıyorlar.

Guleser
Guleser - 2 yıl Önce

Hiç umudum yok nezamandan beri özel güvenlik kartım var iş vermiuorlar bostayim

ayfer demir
ayfer demir - 2 yıl Önce

hergün her hafta işkura gitim eleman alımı yok deyip 2 yıldır kapıdan döndüm.kimlere iş veriyorlar anlamış deyilim

ayfer demir
ayfer demir - 2 yıl Önce

işkura hergün her hafta gittim eleman alımı yok deyip kapıdan geri döndüm.kimlere bu iş imkanı anlamadım.

KENAN KARA
KENAN KARA - 2 yıl Önce

Yalan bunlar yalan ben devamlı iskra gidip geliyorum birşey çıkmıyor

selda
selda - 2 yıl Önce

iş görüşmesine gittiğimde evde canınmı sıkıldı diye sordular dalgamı geçiyorlar bizimle

Ayşegül
Ayşegül - 2 yıl Önce

Mrb iş istiyorum lise mezunuyum tıp sekreterliği bilgisayar sertifikalarim var ama iş yok (birde kapaliyim kapaliya özellikle hiç iş yok)