Bir Banka Daha Faiz İndirimi Kararı Aldı: Konut Kredisi Faiz Oranları Yüzde 1.20'ye Düştü

Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından çok önemli faiz indirimi kararı alındı. Bu bağlamda konut kredi faiz oranı 120 aya kadar olan tüm vadelerde yüzde 1,20'ye indirildi.

EKONOMİ 09.09.2019, 12:37
Bir Banka Daha Faiz İndirimi Kararı Aldı: Konut Kredisi Faiz Oranları Yüzde 1.20'ye Düştü

TEB tarafından bir açıklama yapıldı ve açıklamada banka konut sahibi olmak veya konuta yatırım yapmak isteyen tüm müşterilerine yüzde 1,20 faiz oranında konut kredisi sağlandığı ifade edildi.

Bunun yanı sıra TEB'in yeni konut kredisi kampanyasından faydalanmak isteyenler, dosya masrafı ve kredi tutarı üst limiti olmadan, 120 aya kadar olan tüm vadelerde yüzde 1,20 faiz oranlı konut kredisi alabiliyor.

AÇILAMANIN DETAYLARI

Yapılan açıklamada TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi'nin görüşlerine yer verildi. Mendi açıklamalarında ev sahibi olmak ya da konuta yatırım yapmak isteyenler için kredi faiz oranını yüzde 1,20'ye düşürdüklerini belirtti.

Gökhan Mendi açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Bu kapsamda tüm müşterilerimiz dosya masrafı ödemeden, 120 aya kadar olan tüm vadelerde kampanyamızdan yararlanabiliyor. Üstelik geçerli faiz oranımızda kredi tutarı üst limiti de bulunmuyor. Aynı zamanda tüm müşterilere ödeme güçlerine göre farklı ödeme planları oluşturabiliyoruz. Burada TEB olarak bizim için önemli olan, müşterilerimizin bütçesine ve ihtiyacına göre kendisini zora sokmayacak en uygun çözümü üretmek."

Yorumlar (0)