Bitcoin Neşeli Günlerini Geride Bıraktı! 9 Bin Doların Altına Düştü

Geçen senenin son çeyreğinde adından sıkça söz ettiren kripto paraların olumsuz düşüşü devam ediyor. Yatırımcısını zengin eden ve milyoner hayatı yaşatan Bitcoin neşeli günlerini geride bıraktı. 2018 yılının gelmesiyle beraber büyük çöküş yaşayan kripto paralar daha çok değer kaybedecek gibi. Bitcoin uzun bir süreden sonra ilk defa 9 Bin doların altına indi. Peki bunun sebepleri neler? İşte tüm detaylar.

Bitcoin Neşeli Günlerini Geride Bıraktı! 9 Bin Doların Altına Düştü

Geçtiğimiz yıllarda yatırımcısına milyoner unvanını sağlayan kripto paralar yerler bir oldu. 2018 yılının gelmesiyle beraber daha çok düşüş yaşayan sanal paraların rekor seviyelere inmesi yatırımcıları üzüyor. Pek çok yatırımcıya göre bu çöküşün yükselişi olacağı bekleniliyor ancak rekor seviyelere inmesinden sonra kolay şekilde yükselmesi beklenmeyen Bitcoin ve diğer tüm kripto paralar yatırımcıların hedefi olmaktan çıkmış durumda. Peki bu Bitcoin ve sanal para dünyasında yaşanan bu çöküşün ana sebebi ne? Tüm detaylar haberimizde.

Bilindiği gibi sosyal medya ve haber içeriklerinde adından sıkça söz ettiren Bitcoin tarihi çöküşe geçti. Çin'de yaşanan tarihi kripto para hırsızlık olaylarından hemen sonra daha çok Asya ülkeleri başta olmakla beraber küresel anlamda güvensizlik ortaya çıktı. Japonya'da bile arklı sınırlamalar ve önlemler sayesinde kripota para borsalarına uyarılarda bulunmaya başlamıştı. Hindistan gibi yüksek nüfusu olan ülkelerin sayısının fazla olduğu ükelerin genelinde Hükümet ve liderler tarafından kripto paraya karşı yasaklama işlemleri getirilmişti. Hintli yatırımcıların ellerinde bulunan rezervler satması ve genel anlamda piyasada değer kaybeden kripto paraların alım satım rakamlarında bir hayli kötü düşüşler yaşanıyor.

MİLYONER EDEN BİTCOİN 1 AYDIR GÜLDÜRMEDİ

Ocak ayı içerisinde Bitcoin'in değerli olduğu gün ayın 6'sı olarak belirtilmişti. Ancak devam eden süreçlerle beraber dalgalanmalar boyutunu arttırdı. Buna sebep olarak 2 Şubat 2018 (bugün) 9 Bin dolar barajının altına düşen kripto para birimlerinin piyasa değerlerinin yaklaşık olarak 300 milyar dolardan 142 milyar dolara kadar gerilediği açıklanınca yatırımcılar büyük şaşkınlık yaşadı. Ayrıca kripto paralar arasında en değerli unvanına sahip olan Bitco'in sadece 7 gün içerisinde %20'den fazla değer kaybı yaşayarak yatırımcısının yüzünü güldürmedi. 

ETHEREUM DİRENMEYE DEVAM EDİYOR

Kripto paralar içerisinde en değerli ikinci konumda bulunan Etherum bu düşüşe ne kadar dirense bile düşüş yaşamaya devam ediyor. Her ne kadar direnmiş olsa bile değer kaybeden kripto paraların genel anlamda büyük çöküş yaşadığı gözlerden kaçmıyor. Bir ay içerisinde 1500 dolara çok yaklaşan ve sonrasında inişler, çıkışlar yaşayan Rus kontrolünde bulunan Ethereum son bir hafta içerisinde %23 değer kaybetti. Kripto para piyasa değeri ise yaklaşık olarak 140 milyar dolardan 88 milyar dolara kadar düşüş yaşadı. 

RİPPLE'DA BU DÜŞÜŞLERDEN NASİPLENDİ

Son dönemlerde değerinde %11,9 oranında düşüş yaşayan Ripple çok uzun bir süreden sonra 1 doların altına düşmeyi başardı. Son bir hafta içerisinde ise değer kaybı 35.50 seviyelerinde görüldü. Ethereum'dan sonra değerlenir denilen fakat bir türlü o verimi yakalayamayan Ripple'da bu sayede çöküşten nasibini almış oldu.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE