Bitcoin Son 12 Haftanın En Düşük Seviyesini Gördü

Piyasalarda dalgalanmaya sebep olan Bitcoin'deki son durum dünya gündemini etkiledi. Bitcoin fiyatları inişe geçerken yatırımcılar güncel Bitcoin fiyatlarını takip ediyorlar. Peki Bitcoin fiyatları ne kadar oldu? Bitcoin düşüşü ne zamana kadar devam edecek? İşte detaylar.

Bitcoin Son 12 Haftanın En Düşük Seviyesini Gördü

Yatırımcıların gözde hedefi olarak bilinen Bitcoin eski günlerini aratıyor. Piyasalarda büyük dalgalanmaya sebep olan Bitcoin fiyatları yatırımcıların yüzünü güldürmüyor. Peki Bitocin fiyatları neden bu kadar düşüşte? Bitcoin piyasasındaki dalgalanmanın asıl sebebi ne? Tüm detayları sizler için derledik.

Dünya genelinde çoğu ülkede son dakika yapılan düzenlemeler ve yasak haberler yüzünden bakaların ayak uydurmasıyla piyasalar alarm verdi. Bitcoin fiyatlarının satışlarının düşüşe geçmesinin ardından yatırımcılar Bitcoin fiyatlrını merak etmeye başladı. Peki Bitcoin fiyatları ne kadar?

Bitcoin dün 7 Bin Doların altına inmesiyle beraber 6 Şubat sabah 08:00'da son iki aydaki en düşük seviyesini gördü. 6.106 dolar seviyesine inerek 23 Bin Türk Lirası olarak kendini sabitledi. Kripto para piyasasının genelinde günlük yüzde 11 civarında bir daralma yaşanıyor. Toplam kripto para piyasası ise 7 Ocak 2018 tarihinde 829 Milyar Dolar büyüklüğe ulaşarak rekor kırmasıyla beraber 1 ay sonunda 294 milyar dolara dek gerileme gösterdi. Bitcoin ise son düşüşle beraber yılbaşından itibaren yüzde 55 düzeyinde kayıp yaşadı. 

Kripto borsalarda Bitcoin satışları artmaya devam ediyorken, dalgalanmalarda Güney Kore ve Çin devletleri başta olmakla Kuzey Kore tarafından gelen hacker tehditleri başrol oynuyor.

KREDİ KARTIYLA BİTCOİN ALIŞVERİŞİ YASAKLANDI

J.P Morgan, Bank of America ve Citigroup gibi dev finans kurumları kendi kredi kartlarıyla müşterilerinin engellemesiyle beraber serbest düşüş daha da hızlandırıldı. ABD senatosunda bugün gerçekleşecek Bankacılık Komitesi toplantılarında para piyasaları yetkilileri kripto paraların nasıl değerlendiğini tartışacaklar. Komisyonun ç

Kripto para piyasalarında 6 Şubat 2018 tarihli son rakamlar ise bu şekilde;

Bitcoin: 23.596 TL | Yüzde 23.78 düşüş

Ripple: 2.38 TL | Yüzde 23.53 düşüş

Ethereum: 2.280 TL | Yüzde 28.89 düşüş

NEO: 264,75 TL | Yüzde 34.59 düşüş

NEM: 1,52 TL | Yüzde 26.06 düşüş

Stellar: 1,07 TL | Yüzde 29.16 düşüş

Bitcoin Cash: 3.031,59 TL | Yüzde 28.55 düşüş

Cardano: 1,08 TL | Yüzde 23.50 düşüş

Litecoin: 430,70 TL | Yüzde 24.12 düşüş

IOTA: 4,94 TL | Yüzde 24.66 düşüş

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE