Bitcoin Tarihinin En Kötü Günlerini Yaşıyor

Bitcoin'in başı çektiği kripto paralarda çok kötü bir ilerleme var. Ocak ayında kripto paraların 44 milyar dolar değer kaybettiği görülürken, şimdiye kadar tarihin en kötü günlerini yaşadığı görülüyor. Bununla beraber yaşanan en ağır aylık kayıp tarih olarak belirtiliyor.

Bitcoin Tarihinin En Kötü Günlerini Yaşıyor

Bilindiği yatırımcıların baş hedefi haline gelen bitcoin ve diğer kripto paralar yüksek bir ilerme göstermişti. Ancak 2018 yılı itibariyle kripto para piyasasında büyük bir düşüş gözlemleniyor.

İlk başta bitcoin olmak üzere geçtiğimiz yıllarda dijital paralarda yaşanan çılgın yükselme yerini düşüşe bıraktı. Aralık ayında 20 bin dolar sınırına kadar ulaşmış ve yıl başıyla beraber 14 bin 700 dolar seviyesinden sonra bitcoin 10 bin dolar gerileme gösterdi. Dün 10 binde altını gören Bitcoin bu sabah saatlerinde 10 bin 100 dolar seviyelerinden işlem görmekte.

Dijital paralarının genelinde Ocak ayı itibariyle büyük bir düşüş yaşandı. Bu paraların 200 milyar dolarlık piyasa değerinin 44 milyar doları buhar oldu. Aylık bazda bakıldığı süreçte 44 milyar dolarlık kayıp dijital para tarihinin açık ara en büyük kaybı olduğu görüldü. 

EN YÜKSEK SEVİYESİ EYLÜL 2017

Diğer yandan dijital para piyasaları içerisinde değerlerin büyük kayıpları 6.4 milyar dolarla beraber Eylül 2017 ve 4.4 milyar dolarla Ocak 2014'te yaşandığı gözlemlenmişti. Bitcoin piyasasında ki yaşanan düşüşten sonra bazı ülkelerde hırsızlık, dolandırıcılık ve satış konusunda büyük mesafe alındığı belirtildi. Bununla beraber vatandaşların yatırım için sanal paradan biraz daha uzaklaştığı görüldü. 

BAZI YATIRIMCILAR UMUTLU

Sanal para sayesinde yapılan yatırımlar eski tadını kaçırdı. Son günlerde dile getirilen düşüşten sonra vatandaşların sana para hesaplarını elden çıkardığı görülürken bazı kesimlerde ise insanların bu düşüşün büyük bir patlama yaşayacağına sinyal olduğunu belirterek yatırım yapmaktan çekinmedikleri görüldü. Bu detaylara göre; çoğu teknoloji ve ekonomi şirketleri sanal para ile alışverişlere ve kullanım derecelerine dikkat ettikleri görüldü.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gtx 1060
gtx 1060 - 1 yıl Önce

Ekran kartı fiyatlarinin yükselmesinin nedeni belki oldu