BMC Yönetim Kurulu Başkanı Sancak Açıkladı! 100 Bin İstihdam Sağlanacak

Altay Seri Üretim Projesi Ana Alt Yükleniciler arasında sözleşme imzalandı. ASELSAN, ROKETSAN, MKEK ve HAVELSAN arasında imzalanan sözleşmeye göre 100 bin istihdam sağlanacağı açıklandı.

EKONOMİ 01.05.2019, 15:11 01.05.2019, 20:52
BMC Yönetim Kurulu Başkanı Sancak Açıkladı! 100 Bin İstihdam Sağlanacak

Altay Seri Üretim Projesi Ana Alt Yükleniciler sözleşme imza törenine katılanlar arasında ise;

"Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Şeker, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Kara Araçları Daire Başkanı Ahmet Raci Yalçın, ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kaval, HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, ROKETSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Aysan, HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay'ın yanı sıra ROKETSAN Genel Müdürü Selçuk Yaşar, BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Vekili Mehmet Ünal ve BMC Yönetim Kurulu Üyesi Talip Öztürk" katılım sağladı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir yaptığı açıklamasında ise;

"Bu konuda gerek kara gerek deniz ve gerek deniz sistemlerinde, çok sayıda oyuncunun el birliği ile bir takım oyunu oynadığı ve alanlarında en iyilerin yer aldığı, takımın başarıya ulaştığı bir proje ortaya koyuyor olacağız.

Bu projede takım kaptanı var ama herkes kendi sahası ile ilgili en iyiyi yapmakla sorumlu. Biz de belki takımın koçu gibi kenardan böyle müdahalelerle bu projeyi başarıyla sonuçlandıracağız.dedi.

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak ise yaptığı değerlendirmerde 100 bin istihdam müjdesi verdi ve;

Rekabetçi ortam içerisinde biz bu çabayı gösterdik. Çok şükür bunun seri üretimi, BMC'nin liderliğinde yapılacak. Ama gördüğünüz gibi 'Bir gülle bahar olmaz', tek başına BMC'nin altından kalkabileceği iş değil bu.

Türk savunma sanayisinin güzide kuruluşları, stratejik partnerimiz." dedi.

Tank yapımında stratejij partnerlerle beraber 200'e yakın milli firmanın görev alacağı ifade edildi ve firmaların alt yüklenici olarak bine yakın KOBİ ile çalışmalar yapılacağını söyleyen BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak ise söz konusu süreçte 100 bin istihdam sağlanacağını açıkladı.

Yorumlar (1)
ahmet 8 ay önce
inşaAllah işe girebiliriz yaş 37 oldu