Borcu Olanlar Dikkat Vergi Daireleri Yapılandırma Mesaisi Yapacaklar

Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında borçlarını yapılandıran vatandaşlar borçlarının tamamını veya ilk taksitlerini 1 Ekim tarihine kadar ödeyecekler. GİB bu kapsamda bir açıklama yaparak Vergi Dairelerinin borç ödeme işlemleri için fazla mesai yapacaklarını duyurdu.

EKONOMİ 28.09.2018, 19:38
Borcu Olanlar Dikkat Vergi Daireleri Yapılandırma Mesaisi Yapacaklar

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) kendisine ait internet sayfası üzerinden borç yapılandırma işlemlerinin ödemelerine dair vatandaşlara uyarılarda bulundu. 

GİB yapılandırmaların bozulmaması için vatandaşların borçlarının tamamını veya ilk taksitlerini 1 Ekim tarihine kadar ödenmesi gerektiğini ifade etti. Bu konuda vergi dairlerinin mesai yapacağını açıklayan kurumun yapmış olduğu açıklamaların detayları şu yönde,

GİB'DEN VERGİ BORCU ÖDEMESİ HATIRLATMASI

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun'dan yararlanmak isteyen borçlulara dair uyarılarını yineledi. Kurumun internet sayfası üzerinden yapılan uyarılardan borçlulara son ödeme tarihin 1 Ekim olduğu hatırlatıldı. Ayrıca GİB duyurusunda 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 8'inci taksitinin ödenme süresi de 1 Ekim Pazartesi günü sona ereceğini de hatırlattı. 

Bu iki ödeme işlemlerinin aynı gün sona erecek olmasından dolayı vergi dairelerinde yoğunluk olabileceği ifade edildi. GİB bu yoğunluğun azaltılması adına vergi dairelerinin fazla mesai yapacaklarını duyurdu. GİB tarafından yapılan açıklamada, vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla bugün saat 19.00'a, yarın saat 17.00'ye ve 1 Ekim Pazartesi günü saat 21.00'e kadar tüm vergi dairelerinin hizmet vereceği bildirildi. 

Kamuepersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Gib 10 ay önce
Sistem yok uzatılmasını talep ediyoruz