Bu Destekten Haberiniz Olmayabilir! İşsiz Vatandaşlara 725 TL İş Arama ve Bulma Desteği Veriyor

Devlet tarafından sağlanan çok sayıda destek vatandaşlar tarafından bilinmediğinden alınmıyor. Devlet tarafından sağlanan ve vatandaşlar tarafından fazla bilinmeyen desteklerden bir tanesi de iş bulma sürecinde vatandaşların masraflarını karşılamaları amacıyla sağlanan 725 TL'ye ulaşan destek.

EKONOMİ 08.11.2018, 21:02 08.11.2018, 22:11
Bu Destekten Haberiniz Olmayabilir! İşsiz Vatandaşlara 725 TL İş Arama ve Bulma Desteği Veriyor

Devletin vatandaşlara sağladığı çok sayıda maddi destek bulunuyor. Bu desteklerin bazılarında belirli koşullar talep edilirken bazı destekler için hiçbir koşul bulunmuyor. 

Bu kapsamda işsizlik sorununun çözümü için vatandaşlara sağlanan desteklerden bir tanesi ise 725 TL'ye ulaşan İş Arama ve Bulma Desteği. Peki söz konusu bu desteği kimler nasıl alır? İşte bilinmesi gerekenler. 

İŞ ARAMA VE BULMA DESTEĞİ

Türkiye'nin en büyük sorunları içinde yer alan işsizlik sorunu için devlet kapsamlı projeleri hayata geçirdi. Bu projelerden bir tanesi de İş Arama ve Bulma Desteği. Bu destek kapsamında sosyal yardım alan bir vatandaşa iş görüşmesine gitmesi halinde işe başvuru/kabul aşamasında gereken sağlık raporu, fotoğraf ve benzeri giderlerin masrafları için maddi destek veriliyor. Bu destekten vatandaşlar yılda 3 defa yararlanabiliyorlar. Bu destek miktarı 40 ile 100 lira arasında değişiyor.

Ayrıca sosyal yardım alan bu vatandaşa işe yerleşmesi durumunda bir yılda bir defa olmak üzere asgarin ücretin üçte biri oranında bir destek daha sağlanıyor. 2018 yılı için bu tutar ise 625 TL. Bu kişilerin işe yerleşmeleri durumunda eğitim ve sağlık yardımları da kesilmiyor. İşe düzenli olarak devam edenlere sosyal yardımlarda öncelik veriliyor. Böylece vatandaşlar 725 TL'ye ulaşan masraf desteğinin sahibi oluyorlar. 

BAŞVURU ŞARTLARI VE BAŞVURULARIN NASIL YAPILACAĞI DETAYLARI

Söz konusu desteğe başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların; Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakıflarınca yardım alma ve gelir testine girmiş olma şartlarını sağlamaları gerekiyor. Bu şartları sağlayan vatandaşlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından ve Kaymakamlıklardan başvurularını yapabilecekler. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (17)
Aysun duruk 12 ay önce
Benim hıc bır gelırım yok deli gibi ıs arıyorum ac yasıyoruz ıs arıyorum acil
bir dost 12 ay önce
maalesef insanlar köleleşiyor herseye zam var alinan maas haricinde
Mustafa 12 ay önce
Nereden alınıyor kardeşim?
Burçin 12 ay önce
Bilgisi olan lütfen açıklama yapabilirmi kimler aliyor
Sosyolog 12 ay önce
Kaymakamlıga başvurup bu durumu söyleyinde ama cok birşey de beklemeyin."iş bulan" diyor. İş bulabilsek zaten böyle birşeye gerek kalmaz
dolunay 12 ay önce
nasıl oluyor da fayfalana biliriz
Erdi 12 ay önce
Işim yok
Eylül 12 ay önce
Tam olarak nasıl alıcağız?
ramazan.üstün 12 ay önce
bu.yardım.nasıl.alınıyor
Havva 12 ay önce
Typ çalışanıyım işimize devamlılık kadro istıyoruz duyun sesimizi lütfenn
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın