Burhan Kuzu'dan doğalgaz zammı açıklaması: O zammı hükümet yapmadı

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, son günlerde gündemde olan doğalgaz zamlarıyla ilgili yaptığı açıklamada "Doğalgaz zammını yapan hükümet değil, BOTAŞ'tır" açıklamasında bulundu

EKONOMİ 31.08.2019, 15:38
Burhan Kuzu'dan doğalgaz zammı açıklaması: O zammı hükümet yapmadı

Doğalgaza bir ayda yapılan ikinci zamla birlikte toplamda yüzde 30 fiyat artışı yaşanırken, AK Partili Burhan Kuzu, zammın hükümet tarafından yapılmadığını söyledi.

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan eski AK Parti İstanbul Milletvekili Kuzu, zammın hükümetle bir ilgisi olmadığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye, iç ve dış tehditlerin yanı sıra ekonomik tehditlerle de karşı karşıya. Doğalgaz zammını yapan hükümet değil, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi yani BOTAŞ’tır. AK Parti olarak,Türkiye’nin en ücra köşesine doğalgaz getirerek, vatandaşımızın hayatını kolaylaştırdık."

Prof Dr Burhan Kuzu✔@BurhanKuzu

"Türkiye,iç ve dış tehditlerin yanı sıra ekonomik tehditlerle de karşı karşıya. Doğalgaz zammını yapan hükümet değil,Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi yani BOTAŞ’tır.AK Parti olarak,Türkiye’nin en ücra köşesine doğalgaz getirerek,vatandaşımızın hayatını kolaylaştırdık"

Yorumlar (20)
Bir vatandaş suriyeli deilha 4 ay önce
Vatandaşmi yapdi doğalgaza herşeye niye kimse müdahale etmiyor devlet yokmu hükümet yokmu nerde enerji bakani denilen kişi zami zaten hükümet sigaradan başlattı şimdi neyin hesabını soruyorsun sırada hangisine zam var onu söyle defolun gidin Allah var Allah inşAllah acişı kat kat çikar
Hulusi 4 ay önce
Hükümetin hiçmi suçuyok zamların gelmesinde bende bir akpartiliyim biraz gerçek ci olmalısınız oyoktu buyoktu oyapmadı buyapmadı diye işin içinden çıkılmaz bumillet biliyor neyin nasıl oldugunu
Hak 4 ay önce
iyi de bu hükümeti sorumluluktan kurtarmaz. Maaşlara %4 de ayak diretin sonrada gaza %14.9 zam olunca botaş yaptı deyin. bu milletin aklıyla dalga geçmeyin.
Ali 4 ay önce
Yok yani el insaf artık bu gidişat gidişat değil çobansız kalmis sürüye döndük bu hükümete benden daha oy çıkmaz herşeye zam maaşlar olduğu yerde sekiyor. Gelir azaldı gider çoğaldı. Ne olacak şimdi.
Mustafa 4 ay önce
BOTAŞ varlık fonuna devredildi varlık fonunun başında kim var peki?
Mustafa 4 ay önce
Hocam ele güne karşı ayıp derler bir şey var
Turgay 4 ay önce
Botaş yapıyorda devlet bune kardeşim demesi lazım millete sahip çıkması lazım devletin el atması gerekir önüne gelen kafasına göre zam yaparsa olurmu böyle vatandaş neyapsın
Rıza çiçek 4 ay önce
Hala millete yalan söylemekten bıkmadınız mı milletin inanacağını düşünüyorsanız bu millet aptal değil
İ sapan 4 ay önce
Doğru bu zamları hükümet yapmıyor. Ya hakem heyeti yapıyor yada botaş yapıyor iyi birşey olsaydı ben yaptım olurdu galiba!!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın