Bütçe'de 6,6 Milyar Liralık Artış

Bütçe'de 6,6 Milyar Liralık Artış

Maliye Bakanı Naci Ağbal 'ın açıklamasına göre Ocak - Şubat ayı bütçesi içerisinde geçen sene 2,4 milyar lira açık verilen bütçede bu sene 6,6 Milyar Liralık artış oldu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal yapmış olduğu açıklamaya göre 2015 yılı Ocak ve Şubat ayı bütçesinde açık verildiğini ve geçtiğimiz sene 2,4 Milyar açığın olduğunu dile getirdi.

Bakan Naci Ağbal 2016 yılı Ocak - Şubat ayı bütçesinde geçen sene olan açığın fazlaca kapatıldığını belirtti. Bu sene 2016 yılı Ocak - Şubat ayı bütçesinde 6,6 Milyar Liralık bir artış olmuştur.

Maliye Bakanı Naci Ağbal 2015 yılın şubat ayı içerisinde 2,4 milyar lira bütçe de açık verildiğini ve  2016 yılının şubat ayı içerisinde 2,4 milyar lira artış olduğuna dikkatleri çeken bakan , geçtiğimiz yılın ( 2015 ) ocak - şubat aylarında olan döneme bakıldığı zaman ise 1,4 milyar liralık artış olduğunu ayrıca geçtiğimiz yılla göre yani 2015 yılına oranla bu yıl aynı dönem içerisinde  6,6 milyar lira artış olduğunu açıkladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal bütçe giderleri geçtiğimiz ay yani şubat ayı 42,3 milyar lira olduğunu geçtiğimiz ay için ise bütçe gelirlerinin 44,7 milyar lira , faiz dışı fazlanın oranının ise 6,5 milyar lira olduğunu açıkladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal bu yıl yani 2016 yılı için ilk 2 ay ( ocak - şubat ) için bütçe giderlerinin 84,8 Milyar lira olduğunu , bu yılın ilk iki ayında olan bütçe gelirlerinin ise 91,4 Milyar lira olduğunu , faiz dışı fazla oranlarının ise 16,4 milyar lira olduğunu açıkladı.

 Kamupersoneli.net

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler