Çalışanların Gözü 3600 Ek Göstergede

Bedelli askerlik ve önemli konularda düzenlemeleri içinde bulunduran torba tasarı hakkında çalışanlardan yeni bir talep geldi. Çalışanlar 3600 ek gösterge düzenlemesinin torba tasarıya eklenmesini istiyorlar.

EKONOMİ 18.07.2018, 11:30 31.01.2019, 23:00
Çalışanların Gözü 3600 Ek Göstergede

Bilindiği torba tasarı düzenlemesinin çok önemli konular yer alıyor.

Torba tasarı kapsamında yer alan bedelli askerlik düzenlemesi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunuldu. Bunun yanı sıra bedelli askerlik yapacakların izin kullanmalarına ilişkin detaylar da belli oldu. 

Torba tasarıda spor toto ikramiyeleri, Kanal İstanbul ve sağlık çalışanlarına yıpranma payının verilmesi konuları yer aldı.

3600 EK GÖSTERGE BEKLENİYOR

Çalışanlar tarafından torba tasarıya 3600 ek göstergenin de eklenmesi talep edilmektedir. Bundan önce Başkan Erdoğan seçim kampanyaları sırasında yaptığı açıklamalarında 3600 ek gösterge hakkında önemli vaatlerde bulunmuştu. 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında "Polis öğretmen hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600'e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği bu vesileyle gidermiş oluyoruz.'' ifadelerine yer vermişti.

Yorumlar (7)
Konyalı 1 yıl önce
Bazı meslek gruplarına güzel hak.Ama diğerleri bu devletin memuru degilmi.Bir hak verilirken herkese eşit olarak verilmeli.Bazi meslek gruplarına verilip diğerlerine verilmemesi olmuyor...
AYŞE 1 yıl önce
çoğu li̇sans mezunu zaten 3600 ek gösterge üzeri̇nden maaş aliyor almayanlarin i̇çi̇nde poli̇sler hemşi̇reler ve di̇n görevli̇leri̇ yer aliyor bunu neden anlamak i̇stemi̇yorsunuz doktorun maaşi artarken ni̇ye ki̇mse sesi̇ni̇ çikartmiyor
Fatma 1 yıl önce
torba yasada yıpranma payı doktora diş hekimine verilirken kimsenin sesi çıkmıyor lisans mezunu polis din görevlisi hemşire söz konusu olunca her kafadan bir ses çıkıyor
Ramazan ÖZ 1 yıl önce
geri̇ye 50-60 bi̇n arasi memur kaliyor. hepsi̇ne verseler daha i̇yi̇ olur.günde 20 dk.i̇şi̇ olan i̇mam alirken akşama kadar bi̇nbi̇r i̇şle uğraşan üni̇versi̇te mezunu bi̇r memurun almamasi hoş deği̇l.
Cemal 1 yıl önce
Oh ne güzel adalet Bakanlığı ne olacak bizden yani katiplerden çokmu çalışıyor bu arkadaşlar Zabıt Katilleri 3600 ek gösterge istiyoruz...
emekli öğretmen 1 yıl önce
2018/2019 Eğitim ve Öğretim yılının selameti ve başarısı için torba yasada
Çıkmalı zira yüzbinlerce başta öğretmen olmak üzere emekli olacak yüzbinlerce boş kadrolara
Yeni alımlar toplumu rahatlatır. Aksi halde bunu bekleyerek emekli olamayan
Çalışanın performansı ülkenin tümünü etkiler... En önemlisi bir milyon emekli için
Evet, ne maalesef sadece can suyu olacak bu düzenlemeyi ivedilikle gerçekleştirmekten
Geciktirici olmayalım iki üniversite bitirmiş biz emekliler birçok sendikali kamu emeklisin yarısı kadar emekli maaşı almaktayız onların bu hakkı helalı hoş olsun
Ya bizlerin bu son günlerimizin zor olması hoş değil...Emekli öğr. Emekli maaşı 500 TL artacak.. (Örnek şu an öğr emeklisi 2600 TL işçi emeklisi 4600 TL)
Ali 1 yıl önce
3600 ek gösterge niçin hemşire polis din görevlisi ce öretmeni kapsıyor bütün çalışan emekli yüksek okul mezunlarını kapsaması lazım bu konuyu dile getirmek gerekir.