Çalışma Bakanı Müezzinoğlu: 500 Bin Gence 1502 TL Maaşla İş Verilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu gençlere iş başı eğitim programı hakkında önemli bilgiler verdi.

EKONOMİ 21.02.2017, 09:46
Çalışma Bakanı Müezzinoğlu: 500 Bin Gence 1502 TL Maaşla İş Verilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu işbaşı eğitim programları ile iş imkanı verilecek 500 bin gence 1502 TL maaş verileceğini açıkladı. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu konu ile ilgili olarak "500 bin gence işyerine adapte olma eğitimi vereceğiz. İşbaşı eğitim programında 1502 TL'lik ücreti biz üstleniyoruz." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen istihdam seferberliği konusuna da değindi. Konu ile ilgili açıklama yapan Bakan Müezzinoğlu şu ifadelere yer verdi;

"İŞKUR'un uyguladığı 'İşbaşı Eğitim Programı' geliştirilerek işverenlerin istihdam seferberliğine daha fazla katılmasına olanak sağlandı. Programın süresi 3 ay olacak. Bu sürede İŞKUR eğitim alan kişiye net asgari ücret düzeyinde ödeme yapacak. İş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primlerini karşılayacak."

773 TL MALİYE'DEN 

Türkiye gazetesinin haberine göre yılsonuna kadar 500 bin kişinin bu programdan faydalanması hedefleniyor. Söz konusu programı başarı ile bitirenlerin işverenler tarafından istihdam edilmesi durumunda da 2017'nin sonuna kadar işverenlerin istihdam üzerindeki sigorta ve vergi yükleri (aylık 773 TL) İşsizlik Sigortası Fonu ve Maliye Bakanlığı tarafından üstlenilecek.

1,5 MİLYON İSTİHDAMI BAŞARACAĞIZ

Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu işsizlikle ilgili olarak Ocak ayından itibaren işsizlik oranlarının düşeceğini ifade etti. Bakan Müezzinoğlu, İşsizlik önce bir duracak. Sonra da başlattığımız istihdam seferberliği kapsamında yapılan çalışmalar doğrultusunda gerileyecek. Bizler 1,5 milyon istihdamı başaracağız dedi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (18)
üniversite mezunu işsiz 3 yıl önce
ey Allahım keşke herşey sizin dediğiniz gibi olsa bakın o işbaşılarından kimler faydalandırılmış; yakın zamanda 16 ilde İŞKUR çalışanlarına yönelik fetö operasyonu yapıldı şüphelilerin işbaşı eğitimi programı çerçevesinde yine örgütle bağlantılı firmalarda çalışan, ancak mevzuata aykırı şekilde kursiyer olarak gösterilen kişilere de 4 aylık süreçte günlük 50 lira ödeme yaptıkları tespit edildi.,ben işsiz olup gss primi ödeyeceğim,benim hakkımı yıllarca gasp eden fyıllrca işsiz kalmama sebep olan fetöcüler yine sefasını sürsün, bu mu adalet bu mu hak.artık lütfen müdahale edin sayın bakanım.
Fatih 3 yıl önce
Asgari ücret 1402 lira 1500 lira maasla 500 bin adam çalışacakmış hep göz boyama
İbrahim 3 yıl önce
Fakirin iş umudu ile dalga geçerseniz bende sandık basında dalga geçerim.büyük küçük herkes haddini bilsin.
Yuksel 3 yıl önce
İŞKUR üzerinden işçi alınıyor en fazla 8 ay sözleşme 8 ay sonra çıkış bundan sonra bu gençler ne yapacak madem devamlı şekilde alsanız ya
Murat 3 yıl önce
Tıbbi Laboratuvar atama istiyor
Atama Bekleyen Sağlık Yönetimi Mezunu 3 yıl önce
Sürekli şu kadar genci alıcaz bunu yapıcaz şu kadar maaş verilecek sözleri hep karşıma çıkıyor ama bir türlü bizim tarafımızdan bu gerçekleşmiyor.Sadece hakkımız olanı istiyoruz. Mecliste bu konunun artik ele alınıp sağlık yönetimi öğrencilerinin yüzlerini güldürmenizi istiyoruz.
mezun işsiz 3 yıl önce
Malesef sizin cabalariniza saygi duyuyorum ama ne yazikki iskurda bi gunlugune isbasi egitim progdami duyurusu veriyolar ayni gun kaldiriyorlar herseferinde boyle sahit oldum bence isverenlerle anlasmali bu iskur. Kac yildir kayitliyim malesef is bulamadim hic bisey anlamadim
Musa pala 3 yıl önce
Ben işitme engelliler iş aranıyorum başvurusu istiyorum başvuru nerde söyledim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın