Çalışma Bakanı Müezzinoğlu'ndan Kıdem Tazminatı Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kıdem tazminatı hakkında açıklama yaparak bu sene içinde sorunu çözeceklerini bildirdi.

EKONOMİ 24.02.2017, 15:17
Çalışma Bakanı Müezzinoğlu'ndan Kıdem Tazminatı Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK) düzenlediği Çalışma Hayatı İstişare Toplantısına katıldı. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu açıklamasında kıdem tazminatı sorunlarına da değindi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada "kıdem tazminatı sorununu inşallah bu sene bitmeden çözeceğiz" dedi. Baklan Müezzinoğlu'nun açıklamasının detaylarını kamupersoneli.net olarak aşağıda paylaşıyoruz. 

BAKAN MÜEZZİNOĞLU'NUN AÇIKLAMASI

"Önümüzdeki dönemde birlikte başarmamamız gereken bir konuda kıdem tazminatı. Kıdem tazminatı yine gerek çalışana, gerekse iş veren adına beklemediği anda, beklemediği yükleri getiren veya beklenmedik anda 'ben mağdur oldum kapının önüne koyuldum ama haklarımı alamadım' diye her iki tarafında sıkıntıları olan ve sürdürülebilir olmayan bir noktadayız. Mutlaka sürdürülebilir, hakkaniyetli ve geliştirilebilir bir kıdem tazminatı inşallah bu yıl hep birlikte, birbirimize karşı taraflar olarak değil işveren bir işçi gibi karşı tarafa oturacak, işciye de diyeceğiz 'gel kardeşim, sende masanın iş veren tarafına otur' ve birbirimizi anlayarak birlikte hak ve hukuku koruyarak bizimde güçlü hakemliğimizle inşallah bu yıl onu tamamlamış olacağız." 

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)