Çalışma Bakanı Sarıeroğlu: Maaş Ödeyemeyen Türkiye'den Yılda 2 Defa İkramiye Veren Türkiye'ye Ulaştık

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu gerçekleştirdiği seçim çalışmaları kapsamında yapmış olduğu konuşmasında geçmişten günümüze bazı ekonomi değerlendirmelerinde bulundu. Bu konuda yapmış olduğu açıklamalarında, Türkiye'nin bir zamanlar maaşları ödeyemediğini ifade eden Bakan Sarıeroğlu ı günlerin atlatıldığını ifade etti.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu: Maaş Ödeyemeyen Türkiye'den Yılda 2 Defa İkramiye Veren Türkiye'ye Ulaştık

24 Haziran'da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili çalışmalar kapsamında Elazığ'a bir ziyaret gerçekleştiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu burada AK Partili isimler tarafından karşılandı. 

Elazığ'da yapmış olduğu çalışmalar kapsamında partililer ile bir araya gelen Bakan Sarıeroğlu partililere yönelik bir konuşma yaptı. 

BAKAN SARIEROĞLU'NDAN EKONOMİ DEĞERLENDİRMESİ

Bakan Jülide Sarıeroğlu partililere yönelik açıklamalarında AK Parti döneminde atılan adımları hatırlattı. Geçmişte yaşanan ekonomik sıkıntılara değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu o dönemin bittiğini ve artık maaşların yanında ikramiye verildiğini söyledi. 

AK Parti hükümeti döneminde yapılan altyapı ve projeler hakkında da bilgi veren Bakan Sarıeroğlu konuya dair şu açıklamalarda bulundu. 

"Hastanelerimizi, havalimanlarımızı, üniversite yatırımlarımızı gerçekleştirdik. Altyapısını ve üstyapısını tamamlamış bir Türkiye olarak, dünyadaki en önemli 10 projenin 6'sını gerçekleştirmiş bir Türkiye olarak insanlarımıza daha fazla yatırım yaparak bugün 3,5 kat büyümüş, istihdam ve ihracat rekorları kırdık. 16 yıldır belli bir seviyeye getirdik. Geçmişte emekli maaşı ödemek için IMF kuyruklarında el pençe duran bir Türkiye'ydik. Öylesine güçlü bir ekonomi inşa ettik ki kasamız dolu, bütçemiz yerinde, hazinemizde işler yolunda gidiyor, Sosyal Güvenlik Kurumumuzda da Kemal Kılıçdaroğlu'nun açtığı kara gedikleri kapamaya başladık. 2000'li yıllarda emekli maaşı ödeyemeyen Türkiye'den bugün bayram öncesi emeklilerine 2 ikramiye veren Türkiye'ye ulaştık."

MUHALEFETE ELEŞTİRİ

Elazığ'da yapmış olduğu konuşmasında Muharrem İnce'nin bazı açıklamalarını eleştiren Bakan Sarıeroğlu, İnce tarafından açıklanan bazı vaatlerin 10 yıldır uygulamada olduğunu söyledi. 

"Örneğin 18 yaşında küçüklere sağlık hizmeti, biz bunu 10 yıldır uyguluyoruz. 18 yaşından küçük çocuklarımız, annesine ve babasına bakılmaksızın hepsi sağlık güvencesi kapsamında. Bunu yeni bir şeymiş gibi ülkemizde Bay Muharrem İnce, Cumhurbaşkanımız öyle söylüyor. Yeni bir şeymiş gibi piyasaya sürüyorlar. Bunları milletimiz görüyor, takdir ediyor. Biz yapmaktan, yeni aşamalara geçilmekten ve Türkiye'yi geleceğe güçlü bir şekilde götürmekten bahsediyoruz. Diğer tarafa bakıyoruz yıkmaktan, yapılanları geriye götürmekten bahsediyorlar."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE