Çalışma Bakanı Sarıeroğlu'ndan 657 Sayılı Kanun İle Alakalı Kritik Açıklama!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu yaptığı açıklamada kamu çalışanlarının çalışma düzenlerine yönelik olarak herhangi bir değişiklik yapılıp, yapılmayacağı konusunda açıklamalarda bulundu. Peki 657 sayılı kanunda düzenleme yapılacak mı? İşte detaylar.

EKONOMİ 04.05.2018, 13:52
Çalışma Bakanı Sarıeroğlu'ndan 657 Sayılı Kanun İle Alakalı Kritik Açıklama!

Çalışma Bakanı Sarıeoğlu 657 sayılı kanuna ilişkin açıklamalarda bulundu. 657 sayılı kanunda herhangi bir değişiklik yapılacak mı? İşte detaylar...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Kısa bir süre önce kamuda istihdam ile alakalı kritik süreci geride bırakmış durumdayız. Dünya ülkeleri arasında bunu nasıl yaptığımız ile alakalı olarak bizlere soru soruyorlar.

Alt işveren işçisi olarak çalışan 900 bin kişinin kamuda istihdam edilmesinin sağlanması ile alakalı olarak devrim niteliğinde bir düzenlemeye daha son noktayı koymuş durumdayız.

Kamuda taşeron işçi olarak çalışan bu kadar işçinin aynı süreç içerisinde kadroya alındığı başka bir ülke uygulaması bizlerin araştırdığı kadarıyla söz konusu değildi.

Kamuda çalışanlarımızın çalışma şekilleri ile alakalı herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacaktır.

657 sayılı devlet memurları kanunumuzda herhangi bir düzenleme söz konusu değil. Memurlarımızla ilgili alımlarımız bugüne kadar nasılsa bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (2)
Sevay Kayfeci 1 yıl önce
Sayın Bakanım ben meb çalışıyorum .Taşeron dan kadroya geçtim. Yazında çalışmak istiyorum.Çünkü ben bu aylıkla iki çocuğum var onlara bakmak zorundYım.Teşekür ederim
Elife 1 yıl önce
KPSS'de başarılı memur adayları 35 yaş engelini aşamıyor bu ne demek oluyor o zaman sınavlara giriştede yaş sınırı olsun. Binlerce insan boşunamı ümitlendik. İstihdamın ilerlemenin yaşımı olurmuş ya