Çalışma Bakanlığı Tarafından Büyükanne Maaşı Alacaklar Belirlendi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Büyükanne Maaşı alacak aileler belirlendi. Sorgulama ekranı haberimizin detaylarında...

Çalışma Bakanlığı Tarafından Büyükanne Maaşı Alacaklar Belirlendi

SONUÇLAR AÇIKLANDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Büyükanne Projesi başlatıldı. Söz konusu projede 10 il de hak kazanan ailelerden 6 bin 500'ü belli oldu. Bu aileler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının resmi web adresinde açıklanacak.

ÇSGB Büyükanne Projesi kapsamında, annenin fiilen çalışıyor olması kaydıyla, 3 yaşını doldurmayan torununa bakan büyükannelere 12 ay süreyle 425 TL karşılıksız maddi destek verilmesiyle ilgili 10 ilde ilk belirlenen 6 bin 500 ailenin isimleri bakanlığın ’https://buyukanne.csgb.gov.tr’ adresinden öğrenilecek. Sorgulama bugün saat 11.00'dan itibaren yapılacak.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu "Asgari ücretin üçte biri gibi bir rakamı büyükanneye uygun gördük. Bu bir emek hakkı değildir. Bu bir ödül, ikramiye, destektir." dedi. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 15:46
YORUM EKLE