Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan İstihdam Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, istihdam açıklamalarında bulunarak özel sektör hakkında bilgiler verdi. Diğer yandan istihdam için tüm çalışmaların hızlı biçimde ilerlediğinden bahsetti.

EKONOMİ 10.02.2017, 12:14
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan İstihdam Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yerli istihdam hakkında ifadeler kullanarak özel sektöre ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamayla beraber "Özel sektör temsilcilerimizin istihdama, üretime, ihracata yönelik dinamikleri devreye sokması ve bizim de hükümet olarak verdiğimiz güçlü destek, inanıyorum ki önümüzdeki aylarda işsizlik oranlarındaki artışı geriye döndürecek." açıklamasını yaptı.

İŞSİZLİK ORANLARI SON AYLARDA DENGEDE DURMUYOR

Çalışma hayatındaki mili seferberliğe tam destek çalışmaları farklı bir boyutununun İzmir'de geniş bir çalışma yelpazesiyle beraber gerçekleştireceklerini hatırlatan Müezzinoğlu, şu ifadeleri kullandı.

"2016'nın zorlukları özellikle birçok yönde insanımızı etkilerken, ekonomi hayatımızı da üretimde de istihdamda da bazı zorlukları getirdi. İşsizlik oranlarımızda son aylarda yükseliş 11,8'lere kadar geldi. Önümüzdeki 2 ay içinde de kısmi de olsa hafif de olsa işsizlik oranlarında yükselme olabilir diye bekliyoruz. Özel sektör temsilcilerimizin istihdama, üretime, ihracata yönelik dinamikleri devreye sokması ve bizim de hükümet olarak verdiğimiz güçlü destek, inanıyorum ki önümüzdeki aylarda işsizlik oranlarındaki artışı geriye döndürecek. Yıl sonu itibarıyla hedeflediğimiz rakam 10, artı-eksi 0,5. Yani hedefimiz 9,5. Bu nedenle istihdam hayatında milli seferberlik eğilimini başlattık." dedi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)