Camilere Silahlı Saldırıda Ölü Sayısı Artıyor

Yeni Zelanda'daki ChristChurch kentindeki iki camiye silahlı saldırı düzenlendi. Bu sabah yapılan açıklamalarda ölü sayısı 40 olarak belirtilmişti. Son yapılan açıklamada ise ölü sayısının arttığı ifade edildi.

EKONOMİ 15.03.2019, 11:28 Batuhan
Camilere Silahlı Saldırıda Ölü Sayısı Artıyor

Saldırılardan biri Kentin Hagley Park bölgesindeki Al Noor Camisi'nde gerçekleşti. Sladırgan camiye girerek etrafa ateş açtı. Saldırı esnasında ise camide cuma namazı için 200 kişi bulunuyordu. 

ÖLÜ SAYISI ARTTI

Konu ile ilgili olarak Yeni Zelanda Başbakanı bir açıklama yaptı ve katliamda 49 kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti. Ayrıca 20'si ağır 48 kişinin de yaralandığı belirtildi. 

Olayın ardından biri kadın en az dört şüpheli göz altına alındı. Avustralya Başbakanı Scott Morrison, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde camilere saldıranlardan birinin Avustralya vatandaşı olduğunu söyledi.

İkinci saldırıysa ilk saldırı lokasyonuna yakın olan Linwood Mescidinde meydana geldi. Olay yerinde bulunan görgü tanıklarından biri kamuflaj giymiş ve motosiklet kaskı takmış bir adamı camiden çıkarken gördüğünü söyledi. İddialara göre Strickland caddesinde bir aracın içinde bomba düzeneği bulundu. Bir başka müslüman görgü tanığıysa arabayla mescidin önünden geçerken saldırganın içeri iki el ateş ettiğini gördüğünü belirtti.

Yorumlar (0)