Canlı dolar kuru 17 Mayıs 2019 döviz kurlarında son durum ne? Son dakika dolar - euro ve ekoni piyasalarında son gelişmeler!

Dolar kuru hafta başından itibaren yaşadığı hareketliliği bugün piyasaların açık olduğu son günde 6,05'in hemen üzerinde yükselerek tamamladı. Dün Moodys'den yapılan, 'Türkiye'nin notu düşebilir' uyarısı, ABD ile yaşanan S-400 diyalogları ve İstanbul seçiminin yarattığı olumsuz etki nedeniyle TL'deki baskı devam ediyor. 17 Mayıs 2019 dolarda son dakika gelişmeleri neler? Döviz kurlarında son durum...

EKONOMİ 17.05.2019, 08:21
Canlı dolar kuru 17 Mayıs 2019 döviz kurlarında son durum ne? Son dakika dolar - euro ve ekoni piyasalarında son gelişmeler!

Kredi derecelendirme kuruluşu Moodys'in Türkiye notu konusundaki açıklamaları dün finans piyasalarına damga vurdu. Moodys'den yapılan açıklamada: Türkiye'nin dış finansman ihtiyaçlarını ve enflasyonist baskıları azaltacak ve ülkeyi sürdürülebilir büyüme yoluna sokacak etkili politika çerçevesi izleyemedikleri takdirde, Türkiye'nin kredi notunun düşürülebileceğini belirtti. Moody’s Türkiye’nin kredi notunu geçen yıl Ağustos ayında Ba3 ile yatırım yapılabilir seviyenin üç kademe altına indirmişti.

S-400 konusunda ilerleme kaydedilemezken, Türkiye ekonomisiyle ilgili ABD'den iki haber geldi.

Başkanı Donald Trump, Türkiye'ye ABD ile ticarette vergi avantajı sağlayan Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi (GTS) kapsamındaki ülkeler listesinden, bugün itibarıyla Türkiye'nin çıkarıldığını bildirdi. Öte yandan Trump yönetimi, Türkiye'den ithal edilen çeliğe uyguladığı yüzde 50 vergiyi yüzde 25'e indirdi. Trump bu süreçte önceki yıla kıyasla Türkiye'den ithal edilen çelik ürünlerinde yüzde 48 azalma görüldüğünü belirtti.

Türkiye'de pariteyi etkileyen bir diğer faktör olan petrol fiyatları da yükselişte. Brent petrol 72 doları aşarak son 3 haftanın en yükseğinde. Bugün yurt içinde önemli bir veri akışı bulunmuyor. 

Peki bugün dolar kaç TL? Euro ve döviz piyasalarında son dakika gelişmeleri neler? 

DOLAR/TL

Dolar Alış: 6,0740

Dolar Satış: 6,0789

**

EURO/TL

Euro Alış: 6,7933

Euro Satış: 6,8044

İsviçre frangı, Kanada doları, İngiliz sterlini kurlarında son durum...

Yorumlar (0)