banner731

Canlı dolar kuru! Son dakika dolar güne yükselerek başladı? Anlık dolar ve euro kuru ve piyasalardan gelişmeler...

23 Mayıs 2019 dolar kuru güne yükselişle başladı. Dün 6,11'e kadar yükselen dolar bu sabah itibariyle 6,13'ü test etti. Peki, dolar ve euro kurunda son durum ne? Döviz piyasalarından son gelişmeler...

EKONOMİ 23.05.2019, 08:23
Canlı dolar kuru! Son dakika dolar güne yükselerek başladı? Anlık dolar ve euro kuru ve piyasalardan gelişmeler...

Anlık dolar ve euro kuru fiyatları.. Dün itibariyle tansiyonu yükselen dolar ve euro kuru bu sabah itibariyle yine yukarı ivmeli bir açılış yaptı.

BDDK ve TCMB’den önceki gün gelen adımlar ekonomi yönetiminin aldığı kararlara yönelik piyasalarda soru işaretleri yaratırken, S-400 konusunun baskı yaratmaya devam ettiği TL’de dün dolar karşısında değer kaybı ve negatif ayrışma gözlendi.

Dolar/TL saat 08:30 itibarıyle 6,1247/6,1280seviyesinde işlem görüyor. Doların söz konusu seviyelerde seyri devam ediyor.

ABD-Çin ilişkileri piyasalarda baskı yaratıyor

ABD ile ilişkiler, devam eden seçim süreci, TCMB’nin rezervleri ve ekonomi yönetiminin attığı adımlar kaynaklı yurtiçinde devam eden risklerin yanı sıra ABD-Çin ticaret savaşları nedeniyle dolarda küresel güçlü seyir de piyasada baskı yaratıyor.

Yurtiçinde birkaç gündür TL açısından olumsuz haber akışına rağmen dolar/TL’nin dar bantta hareket ettiğini söyleyen bir bankacı, “Dün ise TL’ye özgü bir negatif hareket görüyoruz. Yurt dışında şu an için çok olumsuz bir hava yok. Ancak önceki gün TCMB’nin repo ihalesi açması ve S-400 ile ilgili haber akışı TL’de görünümü tekrar bozdu. Kurun 6.10’un üzerinde ne kadar kalıcı olacağı önemli. Bu hafta tekrar 6.12-6.13 seviyelerine hareket görürsek, TL için pozitif olmayacaktır.” dedi.

YSK'nın karar açıklaması piyasaları nasıl etkiledi?

YSK'nın gerekçeli kararını açıklamasının ardından tartışmalar sürerken piyasalar devam eden seçim süreci, TCMB'nin 
rezervleri ve ekonomi yönetiminin bütçeye dönük attığı adımlardan kaynaklı riskler de piyasalarda yakından takip ediliyor.

DOLAR/TL

Dolar Alış: 6,1228

Dolar Satış: 6,1273

EURO/TL

Euro Alış: 6,8429

Euro Satiş: 6,8478

Döviz kurlarında son durum

Yorumlar (0)